Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 05-08-2016 12:42   Güncelleme : 05-08-2016 12:48

Başkan Kerimoğlu: ''Kreşlerimizin kapasitesi 900 çocuğa çıkıyor''

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, belediyenin 7 çocuk kreşinde 4 yeni sınıf ilave ederek kapasitenin 850-900’e çıkacağını bildirdi.

Başkan Kerimoğlu: ''Kreşlerimizin kapasitesi 900 çocuğa çıkıyor''
Bakırköylülerle bir araya gelen Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu kreşlerdeki öğrenci sayısının 850-900 çocuğa çıkacağını belirterek şu açıklamalarda bulundu:”  Bakırköy Belediyesi’ne ait 7 kreşimizde 4 yeni sınıf açarak öğrenci kapasitesini 850-900’e çıkarıyoruz. Şu an kreşlerimizde gerekli tadilat ve düzenleme çalışmaları sürüyor.  Kreşlerimize ; Bakırköylü çalışan anne babaların çocukları kabul ediliyor.”
 
BAKGEM 400 ÜNİVERSİTE HAZIRLIK EĞİTİMİ ALACAK GENCE HİZMET VERECEK
 
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ayrıca konuşmasının devamında Bakırköy Gençlik Eğitim Merkezi(BAKGEM)’nde bu yıl 400 gence üniversite hazırlık eğitimi verileceğini belirterek şöyle dedi:” Bakırköy Belediyesi olarak eğitim, sağlık, spor ve kültür-sanat hizmetlerine her zaman öncelik veriyoruz. Bakırköy’deki bütün devlet okullarının boya-badana, tuvalet tadilat, bakım-onarım, bahçe düzenlemesi, spor alanlarının düzenlemesi, Atatürk köşelerinin yenilenmesi  gibi işleri belediyemizin maddi olanakları kısıtlı olmasına rağmen yerine getiriyoruz. BAKGEM’de de bu yıl 400 gencimize üniversite hazırlık eğitimi vereceğiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz için ne yapsak azdır.”
AdminAdmin