Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 14-10-2016 16:52   Güncelleme : 14-10-2016 16:52
Abone ol

Başkan Kerimoğlu'ndan görme engellilere destek

Bakırköy Belediyesi ve GÖZDER(Görme Özürlüler Derneği) işbirliği ile gerçekleştirilen 15 Ekim Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü etkinliğinde görme engelliler ve görenler İncirli Caddesi boyunca yürüyerek Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanına geldiler.

Başkan Kerimoğlu'ndan görme engellilere destek

Etkinliğin sonunda bir açıklama yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, ”Engel elde, kulakta, gözde değildir bizim açımızdan engel engellilere uzanmayan ellerdedir, gözlerdedir, onalara koşmayan ayaklardadır ve onları sevmeyen yüreklerdedir.” dedi.

Sivil toplum kuruluşlardan ve Bakırköylülerden yüzlerce kişinin katıldığı etkinlikte konuşan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu duygularını şu şekilde ifade etti:” Bu etkinliği görme engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunlara duyarlılık ve farkındalık göstermek amacıyla düzenledik. Açıkçası hekim olduğum dönemde de engelli yurttaşlarımızın sorunlarını yakından biliyordum ama bugün gözlerim bantlı, elimde beyaz baston ile onlara daha fazla empati duyuyoruz. Hepimizin bir gün engelli olabileceğini unutmayalım. Bugün ülkemizin nüfusunun %10’u doğuştan veya sonradan engelli. Engelli yurttaşlarımızın üretimin, istihdamın ve sosyal yaşamın içinde olması için topyekun mücadele etmeliyiz. Bizim açımızdan engel gözde, kulakta, elde değildir; bizim açımızdan engel,  engellilere uzanmayan ellerdedir, gözlerdedir, onlara koşmayan ayaklardadır, onları sevmeyen yüreklerdedir. Biz engellilerin yanında olmayı kendimize görev edineceğimizin sözünü veriyoruz.”

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu etkinlik sırasında Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda gözleri bantlı, elinde beyaz baston ile yürüdü ve görme engellilere beyaz baston dağıttı.