Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 04-06-2019 22:08

Bayramda hayvanlar unutulmadı

Geçtiğimiz günlerde Avcılar’da hayvanseverlerle bir araya gelen Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, toplantıda dile getirilen talepler doğrultusunda çalışmalar yürütüyor.

Bayramda hayvanlar unutulmadı

Hayvanseverlerle gerçekleştirilen toplantıda Yeşilkent Mahallesi Okul Caddesi’ndeki sokak hayvanlarının durumu gündeme gelmiş ve Başkan Hançerli konuyla ilgileneceğini ifade etmişti. Toplantının ardından harekete geçen belediye ekipleri, bayram öncesi bölgedeki sokak hayvanları için barınma ve beslenme için kulübe inşa etti.

Bayramdan sonra belediye ekipleri tarafından bölgedeki tüm hayvanların sağlık kontrollerinin yapılacağı ve kontrollerin düzenli hale getirileceği ifade edildi.

Eşit bir şekilde tüm canlıların yaşam hakkını savunduklarını vurgulayan Turan Hançerli, Avcılar’ı sadece insanlar için değil, hayvanlar için de daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek için çalışmalarının süreceğini belirtti.

Avcılar’da kimyasal maddeden etkilenen köpek kurtarıldı

Avcılar’da bir fabrikanın bahçesine düşen temizlik aracının kimyasal maddeler barındıran varillere çarpması sonucu sızan kimyasal maddeden etkilenen köpek, Avcılar Belediyesi veterinerleri tarafından tedavi edilerek sahiplerine kavuştu.

2 Haziran’da Avcılar’da meydana gelen kazada temizlik aracı bir fabrikanın bahçesine devrildi ve bahçedeki varillerden etrafa kimyasal madde sızdı. Fabrikanın bahçesindeki bekçi köpeği de varillerden sızan kimyasal maddelerden etkilendi.

Olayın ardından fabrika çalışanları köpeğe ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. Ardından kimyasal maddeden etkilenen köpek Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne götürülerek tedavi altına alındı. Avcılar Belediyesi veterinerleri tarafından başarılı bir şekilde tedavisi gerçekleştirilen köpek sağlığına kavuştu ve sahiplerine teslim edildi.