Siyaset
Giriş Tarihi : 10-03-2017 15:40   Güncelleme : 10-03-2017 15:40
Abone ol

BBP Kahramanmaraş İl Başkanı: Partinin yüzde 98’i ‘Hayır’ diyordu, yapılan ihanettir!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanı Hasan Kızıldağ, Destici'nin açıklamasını değerlendirdi.Kaynak: BBP Kahramanmaraş İl Başkanı konuştu

BBP Kahramanmaraş İl Başkanı: Partinin yüzde 98’i ‘Hayır’ diyordu, yapılan ihanettir!
Uzun süredir referandum tavrı konusunda istişareler yapan Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin açıkladığı ‘Evet’ tavrı, parti içinde büyük tepkiyle karşılandı.
 
Can Ataklı’nın sorularını yanıtlayan BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Hasan Kızıldağ, açıklanan tavrı ‘ihanet’ olarak nitelendirdi ve bütün il başkanlarının kanaatlerini kamuoyu ile paylaşacağını söyledi. Kızıldağ, parti içindeki istişarelerde yüzde 98’lik kesimin ‘Hayır’ dediğini de vurguladı.
 
Büyük Birlik Partisi (BBP)  Kahramanmaraş İl Başkanı Hasan Kızıldağ’ın açıklamaları şöyle:
 
“Genel Başkan’ın şahsi açıklamasıdır. Çünkü yaklaşık 45 gündür partimiz bir istişare sürecinden geçmektedir. Partimizin kadın kolları, Alperen Ocakları, Yüksek İstişare Kurulu, Kurucular Kurulu, MKYK’sı, il başkanları toplantıları yapıldı. En son çıkan sonucun toplamı yüzde 98’lik dilimin ‘Hayır’, geriye kalan yüzde 2’lik dilim de ‘Kavganın ortağı olmayalım, sandıkta da ‘Hayır’ verelim, ancak tabanı serbest bırakalım’ düşüncesindeydi. En makul ve makbul açıklama, partinin yüzde 98’lik diliminin dediği ‘Hayır’dı. Kaldı ki ize toplantıda ‘Bu parti tek adam partisi değildir, istişareden çıkan sonucun dışında bir açıklama yapmam’ diyen sayın genel başkan bu düşüncesinin tam tersinde bir açıklama yapmıştır ki, bu da Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını, BBP’ye gönül vermiş insanları ziyadesiyle üzmüştür. Bundan sonra bütün il başkanı arkadaşlarımız, benim gibi bulundukları illerde teşkilatının kanaatini kamuoyuyla paylaşacaktır. Böyle bir vahim durumu asla kabul etmeyiz, böyle bir ihanetin içerisinde de asla olmayız.”
 

TEŞKİLATLAR TEPKİLİ 

 
Destici bugün kameralar karşısına geçerek 16 Nisan'da yapılacak olan referanduma 'Evet' diyeceklerini açıkladı.Bu açıklamanın hemen ardından BBP Buldan İlçe Başkanı Mehmet Gonca yaptığı açıklamada genel merkezin aldığı bu karar kendilerini bağlar, Buldan İlçe Teşkilatı olarak referandumda hayır diyeceğiz diyerek şu bilgileri paylaştı ; “ taban ne derse ben onu yaparım diyen BBP Genel Başkanı tabanın sesine kulaklarını tıkayarak referandum kararını EVET olarak açıklamıştır. BBP genel başkanı ve genel merkezin aldıkları bu karar kendilerini bağlar. Bu karara uymayacağımız ve BBP Buldan İlçe Teşkilatı olarak referandum kararımızın HAYIR olduğu tüm kamuoyuna duyurulur. Saygılarımla.”  milli gazete