Siyaset
Giriş Tarihi : 05-07-2016 11:57   Güncelleme : 05-07-2016 11:57
Abone ol

BBP Lideri Destici: ''Sevinç ve hüznü bir arada yaşıyoruz''

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İslam ülkelerindeki saldırıları kınadı, "Önce Ankara, sonra Irak ve daha sonra Medine. Terörün her türlüsünü şiddetle lanetliyorum" dedi.

BBP Lideri Destici: ''Sevinç ve hüznü bir arada yaşıyoruz''

Bayram namazını Taceddin Sultan Camisi’nde kılan Mustafa Destici, eski Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun Taceddin Dergahı’nda bulunan kabrini ziyaret etti. Partililer ve vatandaşlarla bayramlaşan Destici, çocuklara da bayram harçlığı verdi.
İslam dünyasının Ramazan Bayramını kutlayan Destici, şunları söyledi: 

"Büyük bir sevinç ve mutluluk yaşıyoruz. Ama aynı zamanda da büyük bir hüzün yaşıyoruz. İslam Dünyası maalesef kan ve gözyaşı içerisinde. Rabbim tüm Müslümanları, mazlumları bu zalimlerin, katillerin şerrinden emin eylesin. Bu katilleri ve zalimleri onların esas ağababaları olan, onları taşeron olarak kullanan bu gaddarları da rabbim inşallah kahrı perişan eylesin. İnşallah bu insanlık aleminin başından bir an önce defolup giderler." 

İslam ülkelerindeki bombalı saldırıları kınayan Destici, "Önce Ankara, sonra Irak ve daha sonra Medine. Terörün her türlüsünü şiddetle lanetliyorum" diye konuştu. 
"Emperyalist küresel güçlerin taşeronu, maşası olan bu katiller ordusunun hedefinde tamamen İslam dünyası ve Müslümanların olduğu bu üç saldırıyla da açıkça görüldü" diyen Destici, Türkiye’nin teröre karşı iktidarıyla, muhalefetiyle önleyici, kalıcı ve bilgilendirici tedbirler alması gerektiğini ifade etti.


CİHAN