Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2021 15:49   Güncelleme : 02-07-2021 15:49
Abone ol

BDDK’dan yeni intibak açıklaması: “6 şirketin intibak sürecinin devamına, 8 şirketin ise iradi tasfiyeye yönlendirilmesine karar verildi”

BDDK: “Devam eden süreçte tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerinin korunması için gerekli tüm işlemler ilgisine göre tasfiye komisyonu ve Kurumumuzca ivedilikle alınacaktır.

BDDK’dan yeni intibak açıklaması: “6 şirketin intibak sürecinin devamına, 8 şirketin ise iradi tasfiyeye yönlendirilmesine karar verildi”

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), 6 finansman şirketinin intibak sürecinin devam ettirilmesine, 8 şirketin ise iradi tasfiyeye yönlendirilmesine karar verildiğini bildirdi. 

BDDK’dan yapılan açıklamada, bugünkü Resmi Gazete’nin 1. Mükerrer’inde yayımlanan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kararı ile Kurum denetim personeli tarafından yapılan incelemeler neticesinde, ilgili Kanun hükümlerine intibak etmek üzere Kuruma başvuran ve intibak planı yeterli görülmeyen 21 şirketin tasfiyelerine karar verildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, BDDK’ya intibak başvurusunda bulunan diğer şirketlerden 6 şirketin intibak sürecinin devam ettirilmesine, 8 şirketin ise iradi tasfiyeye yönlendirilmesine karar verildiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Söz konusu kararlar titizlikle yapılan intibak incelemesi kapsamında Kurumumuzca ulaşılan tespitler ışığında alınmış olup, devam eden süreçte tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerinin korunması için gerekli tüm işlemler ilgisine göre tasfiye komisyonu ve Kurumumuzca ivedilikle alınacaktır. Bu çerçevede, intibak incelemesi süren şirketler bakımından Kurumumuz değerlendirmeleri devam etmekte olup söz konusu şirketlerin faaliyetleri noktasında bir kısıtlama bulunmamaktadır.”

BDDK’nın listesine göre "intibak sürecinin devamına" karar verilen şirketler şöyle: 

“Emin Evim Emin Otomotiv İletişim Organizasyon Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. (İntibak), Fuzul Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (İntibak), Sinpaş Yapı Endüstrisi A.Ş. (İntibak),  İmece Yatırım ve Organizasyon A.Ş. (İntibak), Katılımevim Otomotiv İletişim Organizasyon Pazarlama San. Tic. A.Ş. ile  Meskenfinans Gayrimenkul Yatırım Organizasyon San. ve Tic. A.Ş. (Birleşme yoluyla intibak), Birevim Tasarruf Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Çözüm Tasarruf Organizasyon Pazarlama ve Ticaret A.Ş.(Birleşme yoluyla intibak).”

BDDK’nın "iradi tasfiyeye yönlendirilmesine" karar verdiği şirketler de şöyle:

“Güvence Tasarruf Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon Pazarlama Ticaret A.Ş., Benimevim Gayrimenkul ve Menkul Değerler Alım Satım Organizasyonlar A.Ş., Yenievim Tasarrufu Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Pazarlama Sanayi Ticaret. A.Ş., Narevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Pazarlama ve Ticaret A.Ş., Kumbaraevim Organisyon ve Gayrimenkul Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş., Umutevim Yatırım Organizasyon A.Ş., Ezogelin Tasarruf Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. , Pamuk Evim Organizasyon Gayrimenkul Oto. İnş. Müh. Mimarlık Turz. Katılım İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş.”

Ajans Bizim