Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 28-06-2021 14:48   Güncelleme : 28-06-2021 14:48
Abone ol

Belediyeden çiftçiye ücretsiz fide

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde belediye tarafından kurulan tesiste yetiştirilen fideler, bölge çiftçisine dağıtımına başlanıldı.

Belediyeden çiftçiye ücretsiz fide

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde belediye tarafından kurulan sera tesislerinde yetiştirilen fideler üreticilere dağıtılmaya başlandı. İlk etapta 300 bin biber fidesi dağıtımı yapıldı.

Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, devlet için savunma ve yerli silah sanayii ne kadar önemliyse, tarımda da tohum ve fide üretiminin o kadar önemli olduğunu söyledi. Çakır, ‘’Bir milletin tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeter olması son derece önemlidir. Tarımsal üretimi, tarımda çeşitliliği ve verimliliği artırma çalışmalarının yanı sıra üretimi teşvik ve üreticiyi güçlendirme uygulamalarını da hayata geçirmeye devam ediyoruz’’ dedi.

Çiftçilerin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Çakır, ‘’Belediyemize ait fide üretim tesisinde başlattığımız çalışmalarla düzenli olarak fide üretimini destekleyecek ve ilçemizin üretimiyle kendi kendine yeten aynı zamanda üreten şehirlerle rekabet edecek hale getirmeyi hedefliyoruz’’ diye konuştu. 

Başkan Çakır, çiftçilere 300 bin biber fidesini ücretsiz dağıttıklarını da hatırlatarak, ‘’Bu projelerin karşılığında ilçemizi üretim üssü haline getireceğiz. Yerelde Kalkınma Modeliyle çiftçimizin üretimi artacak, Kooperatifleşmeyle üretilen ürünlerin işlenerek son mamul olarak satışa sunulmasına da destek olacağız’’ ifadelerini kullandı.

Ajans Bizim