Gündem
Giriş Tarihi : 24-02-2021 09:06   Güncelleme : 24-02-2021 09:06
Abone ol

Berat Albayrak geri dönüyor! İşte Albayrak için düşünülen yeni plan

Gazeteci Barış Yarkadaş, KRT TV'de Berat Albayrak'a dair edindiği son kulis bilgileri paylaştı.

Berat Albayrak geri dönüyor! İşte Albayrak için düşünülen yeni plan

Gercek Gündem - Gazeteci Barış YarkadaşKRT TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman programında Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'a dair AKP kulislerinden edindiği bilgileri paylaştı.

ALBAYRAK KANDİLLİ'DE OFİS TUTTU

Berat Albayrak'ın İstanbul'da Kandilli'de ofis tuttuğunu ofisinde yurdışından gelen yabancı şirketlere yatırım danışmanlığı yapmayı planladığını belirten Barış Yarkadaş'ın çok konuşulacak açıklamaları şöyle:

"Bugün konuştuğum AKP'lilere "Berat Albayrak'ın Sayın Erdoğan'la ilişkisi ne düzüyde? Dışlandı mı, ilişkileri devam ediyor mu?" diye sordum.

ALBAYRAK KABİNE, SARAY YA DA PARTİDE GÖREV ALABİLİR

"Berat Albayrak, Sayın Erdoğan'ın ailesinin parçasıdır. İlişkisinin bitmesi de mümkün değildir. Hatta Berat Albayrak'ı Mart ayında yapılacak olan büyük kongreden sonra ya kabinede ya Saray'da ya da partide önemli bir görevde görebilirsiniz" dediler.

"Şu anda AKP kongresine hazırlanıyor. Mart ayının sonunda büyük kongre yapılacak. Bir kaç ay önce söylemiştim Erdoğan bu kongrede, partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir.

Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Binali Yıldırım olabilir. Süleyman Soylu'nun da ismi söyleniyor ama ona ihtimal vermiyorum. Berat Albayrak'ın ismi de çok dile getiriliyor ama onu da çok mümkün görmüyorum.

Eğer Sayın Erdoğan, AKP Genel Başkanlığı'ndan dışarı çıkıp sadece Cumhurbaşkanlığı şapkasıyla siyaset yapmayı düşünerse bu kişi Numan Kurtulmuş olabilir.  Çünkü Numan Kurtulmuş şu anda sahaya indi.

Berat Albayrak nasıl dönecek? Kongrede kendisine bir görev verilebilir. Bir genel başkan yardımcılığı olabilir.  Bugün konuştuğum bir AKP'li "Bir sabah kalkıp Berat Albayrak'ı Enerji Bakanlığı'nda yeniden görebilirsiniz" dedi.

KABİNEDE 5 BAKAN GİDECEK

Niye? Çünkü Mart ayındaki kongreden sonra AKP'de bir revizyon olacak en az 5 bakan, bakanlık görevinden alınacak.

TASFİYE EDİLEN SUAT KILIÇ GERİ DÖNÜYOR

Kongrede ne yapacaklar? Kongreden sonra kabinede revizyon olacak. Eski bakanlardan Suat Kılıç'ın da AKP'de yeniden aktif bir görev alacağını öğrendim."