Gündem
Giriş Tarihi : 12-11-2020 10:45   Güncelleme : 12-11-2020 10:45
Abone ol

Berat Albayrak'tan giderayak Fenerbahçelileri kızdıracak hamle

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin bugünkü köşesinde “Berat Albayrak bu belgeyi nasıl imzaladı?” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Berat Albayrak'tan giderayak Fenerbahçelileri kızdıracak hamle

Erkin yazısında, Şike kumpasının son duruşmasında Hazine ve Maliye Bakanlığı avukatının FETÖ'nün kumpasına destek vererek davayı savunan dilekçe yazdığını anlattı.

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin “Berat Albayrak bu belgeyi nasıl imzaladı?” başlıklı yazısında, Şike kumpasının son duruşmasında Hazine ve Maliye Bakanlığı avukatının FETÖ'nün kumpasına destek vererek davayı savunan dilekçe yazdığını anlattı.

Erkin, mahkemenin Bakanlığın talebini reddedip, Yıldırım hakkında beraat kararı verdiğini söyledi.

Berat Albayrak, kamuoyunda sık sık Trabzonspor'a verdiği destekle biliniyor. Erkin yazısında Bakanlığın o yazısını da yayımladı.

İşte Aytunç Erkin'in yazısında o bölüm:

Geçen cuma günü… İstanbul Çağlayan Adliyesi'ndeyim… Fenerbahçe'yi 20 yıl yöneten Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının ‘kumpas' davasını takip ettim ve beraat kararını yerinde izledim… İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde davayı izlerken ansızın bir müdahillik talebi olduğunu öğrendim ve hakime uzatılan belgeyi merak ettim…

Belgeyi okuyunca şaşırdım!

Bir devlet yöneticisi ‘taraftar' gibi davranır mı?

Bu sorunun yanıtını o belgede gördüm.

Aziz Yıldırım ve arkadaşlarına kumpas kurulduğunu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün Fenerbahçe'yi bitirmek için nasıl organizasyon yaptığını sağır sultan dahi duydu… Ama geçen cuma günü daha görevinin başında olan Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı duymamıştı!

Nasıl mı?

2011'den bu yana “Ne şikesi memleket elden gidiyor” sloganıyla özdeşleşen… Taraflı tarafsız herkesin ‘kumpas' dediği davayla ilgili Berat Albayrak'a bağlı Hazine Bakanlığı avukatı İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne şu nedenle müdahillik talebinde bulundu:

“… Sanıklar (Aziz Yıldırım ve 24 kişi) üzerlerine atılı diğer suçlar yanında ‘Rüşvet Verme ve Alma, Teşvik Primi Verme' eylemleri ile suç işlemişlerdir. Bu fiilleri ile devletin mevzuat ile düzenlemiş olduğu alanlara müdahale ederek, devletin ekonomik düzenlemesinden kaynaklanan gelirlerine engel olarak, müvekkil idareye zarar vermişlerdir. Sanıklar hakkında yukarıda sayılan suçlar nedeniyle açılan kamu davasına katılma talebimizin kabulüne, sanıkların cezalandırılmasına… Karar verilmesini talep ve arz ederim.”

 

Müdahillik talebinin tarihi 27 Temmuz 2020…

Talebi, Hazine ve Maliye Bakanlığı avukatı Hasan Akbıyık yaptı…

Yani… Berat Albayrak'ın başında olduğu bakanlık “Fetullah kumpası yok, Aziz Yıldırım ve arkadaşlarına yapılan operasyon haklıydı” dedi… Yıldırım ve arkadaşlarının kamuyu zarara uğrattığını iddia etti!

Şaşırtıcı değil mi?

Neyse ki… İstanbul 13. Ağır Ceza, bu talebi kabul etmedi ve ‘beraat' dedi…

Sorun ne mi?

Aziz Yıldırım, “Ne şikesi memleket elden gidiyor” demişti. Yeniden yargılama sonucunda da bir kez daha beraat etti.

15 Temmuz ne çabuk unutuldu?

Kasım 2016…

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığı tarafından İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan ‘10 Soruda 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü' isimli kitapla darbe girişiminde yaşanan gelişmeler ve terör örgütü FETÖ'nün gerçek yüzü anlatıldı. 42 sayfalık kitapta… “Darbeye giden süreç nasıl başladı?” başlıklı bölümde o davalar şöyle sıralandı: “2005-Şemdinli olayları, 2006-Rahip Santoro cinayeti, 2006-Danıştay saldırısı, 2007-Hrant Dink cinayeti, 2007-Ergenekon operasyonları, 2010-Balyoz davası, 2010- HSYK seçimleri, 2011-Şike davası (Fenerbahçe üzerinden futbol sektörünü ele geçirme girişimi), 2011-Askeri Casusluk davası, 2011-OdaTv davası, 2012-MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrılması, 2013-Gezi olayları, 2013-17/25 Aralık operasyonu, 2016-15 Temmuz darbe girişimi…”

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bu tespitlerini de mi okumadı?

Taraftarlık gözlerini bu kadar mı kör etti?

SONUÇ: Ben iyi bir Fenerbahçeliyim… Tanıyan herkes de bilir… Ancak… Taraftar kimliğim daha sonra gelir! Önce gazeteciyim ve hakikat peşinde koşuyorum! 15 Temmuz gecesi havalanan uçakta Berat Albayrak ve çocukları yok muydu? Ne çabuk unutuldu o hain darbe girişimi?

Son cümle: Taraftarlık gözleri bu derece nasıl kör ediyor, şaşırmamak elde değil