Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 22-04-2021 22:57   Güncelleme : 22-04-2021 22:57
Abone ol

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'tan 23 Nisan Mesajı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi bir mesaj yayınladı. Akpolat mesajında;‘’ İnanıyor ve diliyorum ki, bir gün bütün çocukların özgür ve eşit olacağı bir dünya kurulacak ve o dünyada her gün 23 Nisan gibi bir bayram havasında kutlanacaktır’’ dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'tan 23 Nisan Mesajı

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da pandeminin gölgesinde kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, bir mesaj yayınladı. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan’ını kutlayan Başkan Akpolat, ulusal egemenlik mesajı verdi.

 

 “ULUSAL İRADENİN GÜNÜ, ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMI KUTLU OLSUN. BAĞIMSIZLIĞIMIZI, İRADEMİZİ, EGEMENLİĞİMİZİ VE ÇOCUKLARIMIZI SONSUZA KADAR KORUYACAĞIZ’’

 

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat:‘‘23 Nisan, ulusal egemenliğimizin kayıtsız ve şartsız milletin olduğunun ve hiçbir gücün halkın gücü üzerinde olmadığının ilanıdır. Bu tarihi günün çocuklarımıza armağan edilmesi ise her yaşta ve her bilinç düzeyinde insanların ulusal egemenliğe, cumhuriyete, bilime, aydınlığa sahip çıkması anlamını taşımaktadır.

Ulusal kurtuluş mücadelesini Meclis aracılığıyla vermiş, tarihimizin en zor zamanlarında Meclis’in iradesini her zaman gözetmiş olan Büyük Atatürk, halk iradesinin bağımsızlığını, ulusun kendi kaderini belirlemesini ve kendi geleceğini özgür iradesiyle tayin etmesini mücadelesini vermiş, kazandırmış ve geleceğe taşımıştır. Özgür iradeyi, halkın egemenliğini bu topraklarda egemen kılan Atatürk’e, silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize, gazilerimize sonsuz şükran ve minnetimizi sunuyoruz. Bu tarihi günün çocuklarımıza armağan edilmesindeki öngörüsüyle Büyük Atatürk’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. İnanıyor ve diliyorum ki, bir gün bütün çocukların özgür ve eşit olacağı bir dünya kurulacak ve o dünyada her gün 23 Nisan gibi bir bayram havasında kutlanacaktır’’ dedi.