Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 15-05-2021 15:03   Güncelleme : 15-05-2021 15:03
Abone ol

Beşiktaş Meydanı kaykay yapan gençlerin ihtiyaçlarına göre düzenlenecek

İBB, kamusal alanlara ortak akılla işlev kazandırmak için Beşiktaş Meydanının simgelerinden kaykaycılarla bir araya geldi. Sporcular görüşlerini iletti, düşüncelerini paylaştı. Yıllardır kaykay ve paten meraklılarının buluşma noktasına dönüşen meydan, diğer gereksinimlerine ek olarak “Kayılabilir Kamusal Alanlar" yaklaşımıyla da ele alınarak, yeniden tasarlanacağı belirtildi.

Beşiktaş Meydanı kaykay yapan gençlerin ihtiyaçlarına göre düzenlenecek

İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Yasin Çağatay Seçkin ile buluşma gerçekleştiren kaykaycılar, projeyi dinledi, kendi görüş ve önerilerini iletti. 

Beşiktaş Meydanı’nın 20-30 yıldır kaykaycıların ve patencilerin kullanım alanı olduğunu söyleyen Seçkin, “Nesiller değişiyor ama kullanım değişmiyor. Hem sosyal hem de fiziksel açıdan çok kıymetli bir aktivite. Biz de bunun farkındaydık. Tasarımcılarla birlikte proje üzerinde çalıştık. Ortak kullanım alanı meydanların önemli bileşenlerinden kaykay ve paten sporuyla ilgilenenlerden görüş almak istedik. Arkadaşlarımızla bir araya geldik. Görüşlerini aldık. dünyadan beğendikleri örneklerden bahsettiler. Burada yaşadıkları deneyimleri anlattılar. Görüşler doğrultusunda alan ihtiyaca cevap verecek şekilde düzenlenecek” ifadelerini kullandı. 

Ajans Bizim