Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 29-01-2020 13:06
Abone ol

Beşiktaş'ta Sömestr Çocuk Festivali Düzenlendi

Beşiktaş Belediyesi tarafından çocukların eğlenirken bilgilendiği ‘Sömestr Çocuk Festivali’ Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Çocukların aileleriyle birlikte yoğun ilgi gösterdiği festivale Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da katılarak çocukların heyecanına ortak oldu.

Beşiktaş'ta Sömestr Çocuk Festivali Düzenlendi

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının ara tatilinde Beşiktaş Belediyesi çocuklar için ‘Sömestr Çocuk Festivali’ düzenledi.  Festivalde çocuklar için; bilim atölyelerinden film gösterimlerine, dokunduğunuz anda saçlarınızı dimdik yapan Dev Van De Graaff jeneratöründen uzayı keşfetmelerine imkan sunan Plenataryum’a kadar pek çok etkinlik gerçekleştirildi. Birbirinden ilginç ve yaratıcı deneylerin yapıldığı bilim partisinde de çocuklar inanılmaz bir deneyim yaşadı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da çocuklarla birlikte atölyelere katılarak onların heyecanına ve mutluluğuna ortak oldu. Çocukların ara tatilini eğlendirici ve öğretici bir şekilde değerlendirmesi gerektiğini dile getiren Başkan Akpolat sözlerine şöyle devam etti.

‘’Beşiktaş Sömestr Çocuk Festivali hepimiz için müthiş bir deneyim oldu. Beşiktaş'ı 'çocukların kenti' haline getirme yolunda her gün bir adım daha ilerliyoruz. Bu çabamızın karşılığını görmek beni çok mutlu ediyor. Beşiktaş’taki tüm çocuklarımızın umutla büyümesi için çalışıyoruz.

Yarıyıl tatilinde çocuklarımız hem dinlenecekler hem de okuyacaklar bu anlamda çocuklarımıza dünya çocuk klasiklerinden oluşan bir set hazırladık onları dağıttık. Kültür Merkezimizde de sömestr tatiline yönelik çeşitli etkinlikler hazırladık. Çocuklarımız buraya gelerek çok keyifli zaman geçiriyorlar. Onların keyifli görünmeleri açıkçası bu zor günlerde bizi mutlu ediyor. Beşiktaş’ta çocuklarımızı bilimle, kültürle, sanatla ve sporla buluşturacağız dedik. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Aynı zamanda yeni spor alanları tanımlayacağız çocuklarımıza Akatlar Mahallesi’nde bulunan bir spor tesisini devlet okullarımıza kazandırıyoruz. Onun şu anda bir yüzme salonu, bir jimnastik salonu ve içerisinde değişik fonksiyonlara sahip bir alanı burada devlet okulunda okuyan çocuklarımızın hizmetine açacağız.“