Dünya
Giriş Tarihi : 10-03-2016 14:31   Güncelleme : 10-03-2016 14:31
Abone ol

Biber gazı işe yaramayınca içişleri bakanının gözüne lazer tuttular

PRİŞTİNE - Kosova'da meclis çalışmalarını engellemek amacıyla aylardır salona biber gazı atan muhalefet bugün de aynı yönteme başvurdu

Biber gazı işe yaramayınca içişleri bakanının gözüne lazer tuttular
PRİŞTİNE - Kosova'da meclis çalışmalarını engellemek amacıyla aylardır salona biber gazı atan muhalefet bugün de aynı yönteme başvurdu. Saat 10'da meclis oturumunun açılmasından birkaç dakika sonra Vetvendosye milletvekili Sali Salihu tarafından göz yaşartıcı gaz atıldı.

Meclis Başkanı Kadri Veseli'nin oturuma 10 dakika ara vermesinin ardından Meclis Başkan Yardımcısı Xhavit Haliti'nin açtığı oturumda da gaz atıldı. Çalışmalar ise buna rağmen yoğun duman altında devam etti. Kosova Başbakanı İsa Mustafa da salonu terk etmedi.

BAKANIN GÖZÜNE LAZER TUTTULAR

Bu arada kürsüde konuşan Xhavit Haliti ve İçişleri Bakanı Skender Hyseni'nin gözüne Vetvendosye Başkanı Visar Ymeri tarafından lazer ışığı tutuldu. Tüm bu girişimlere rağmen görüşmeleri engelleyemeyen muhalifler, sonunda salonu terk etti. Muhalefet partilerinden Kosova'nın Geleceği Birliği yazılı açıklama yaparak, meclis çalışmalarını bundan sonra boykot edeceğini duyurdu.

Muhalefete sert tepki gösteren Başbakan İsa Mustafa ise muhalefeti yapıcı davranmaya ve anayasal sorumluluklarını yerine getirmeye çağırdı. Mustafa, "Eğer bir başbakana Molotof kokteyli ile saldırıyorlarsa o zaman burada bir sorun var. Hükümet çalışacak. Anayasayı ihlal eden ben de olsam hesap vereceğim." dedi.Cihan [gallery ids="24987,24988,24989"]