Gündem
Giriş Tarihi : 30-06-2016 16:54   Güncelleme : 30-06-2016 16:54
Abone ol

Bir babanın feryadı: ''Damat olamadan gitti oğlum''

Atatürk Havalimanı'nda önceki gün yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden, Havalimanı çalışanı 32 yaşındaki Yusuf Haznedaroğlu gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Haznedaroğlu’nun cenaze namazı Beylikdüzü Mevlana Camii 'nde kılındı.

Bir babanın feryadı: ''Damat olamadan gitti oğlum''

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıda Yusuf Haznedaroğlu, mesai bitimi servis beklerken saldırıya yakalanmıştı. Düğününe günler kala ölen Haznedaroğlu’nun cenazesine, annesi Cevriye Haznedaroğlu, babası Mustafa Haznedaroğlu, nişanlısı Nilsu Özmeriç, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu katıldı. Haznedaroğlu'nun Türk Bayrağına sarılı tabutu Beylikdüzü Mevlana Camii'ne getirildiğinde nişanlısı Nilsu Özmeriç, uzun süre tabutun başında gözyaşı döktü.

Cenaze boyunca güçlükle ayakta duran baba Mustafa Haznedaroğlu, "Benim oğlum şehit oldu mekanı cennet olsun. Damat olamadan gitti oğlum" diye feryat etti.

EV HAZIRLANMIŞ, DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI ÇEKİLMİŞTİ

Nilsu Özmeriç’in dayısı gazeteci Tayyar Işıksaçan, çiftin tüm hazırlıkları tamamladığını belirterek şunları söyledi: “Çok zor bir durum. Meslektaşlarımla bu konuyu konuşmak o kadar tuhaf bir şey ki. Bu haberi yapan ben olsaydım belki bir sürü şey yazabilirdim. Ama insan başına gelince kelimeleri toparlayamıyor. Çünkü bir tanesi yeğenim vefat eden onun nişanlısı. Biz önümüzdeki hafta kına ve düğün yapmaya hazırlanıyorduk. Ev yerleştirdik. Daireleri hazırdı. Geçen hafta Cuma günü bu gençler gittiler evlerini yerleştirdiler. Cumartesi günü gelinlik ve damatlık giyip fotoğraf çektirdiler. Ayın 9’u için hazırlık yapıyorlardı. Bayramdan sonra kına yapacaklar 2 gün sonra da nikah yapacaklardı. Davetiyeleri dahi dağıtıldı.”

''DAYI NEDEN YUSUF?''

Nilsu dünden beri ‘Dayı neden Yusuf’ dediğinde bunun cevabını veremiyorum diyen Işıksaçan, “Niye bu kadar insan öldü dediğinde cevap veremiyorum. Bu ölümün bir açıklaması ve adı yok. Onun içindeki acıyı söndüremiyorum. Dünden beri bitik bir vaziyette. Dün kendine gelmesi için ilaç verildi. Duyguları, gençliği, hayalleri bitti. Bundan sonrası kim ve nasıl tahsis eder. Onu nasıl tekrar hayata kazandırırız bilemiyorum. Döner mi tekrardan yeni bir hayatı kabullenir mi? Bunu bile bilmek çok zor.” dedi.

Yaşanan terör olayları karşısında ulusça kol kola olunması gerektiğini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Topyekûn mücadele etmemiz lazım. Toplum olarak hepimizin duyarlı ve kol kola olması lazım. Ülkeyi yönetenlerden vatandaşına kadar herkesin görevi ve vazifesi var. Bu süreci aşmamız gerekiyor. Düğününe bir hafta kala bir gencimizi kaybediyoruz. Dünyayı ilgilendiren bu konuda ulusça bizim kol kola olmamız lazım. Maalesef kötü bir ramazan ayı geçirdik. Hepimizin başı sağolsun.” diye konuştu.

Kılınan cenaze namazının ardından Haznedaroğlu’nun cenazesi defnedilmek üzere Haznedar Gülbahçe Mezarlığı’na götürüldü.

Atatürk Havalimanı'nda TGS (Turkish Ground Service) çalışanı Yusuf Haznedaroğlu’nun yaklaşık bir yıldır orada çalıştığı ve ablası Ayşe Haznedaroğlu ile Nişanlısı Nilsu Özmeriç’in de Atatürk Havalimanı’nda görev yaptığı öğrenildi.

 
CİHAN