Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 18-01-2022 11:11   Güncelleme : 18-01-2022 11:11

Bir CHP’li belediyenin daha metrosuna onay çıkmadı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi ve finansı hazırlanan Sefaköy-Beylikdüzü-Tüyap metrosunun ardından Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Adana Metrosu 2. Etabı’na Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onay verilmedi.

Bir CHP’li belediyenin daha metrosuna onay çıkmadı

Sözcü'den Mehmet Serbes'in haberine göre, Adana'da şu an tek hat üzerinde olan ve kent ulaşımını karşılamada yetersiz kalan metronun 2. Etabı için CHP'li Büyükşehir belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ekibi yoğun uğraşlar sonucu projeyi hazırladı. Projenin hazırlanması süreci de Cumhurbaşkanlığı Strateji Ve Bütçe Başkanlığı ile Hazine bürokratlarıyla birlikte yürütüldü.

Bu süreçte ilgili kurumların şifahi onay ve takdirlerinin alındığı bildirildi. Adana şehir içi trafiğini rahatlatacak 2. Etap projenin onaylanmasını beklerken 2022 yılı yatırım programına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararının Resmi Gazete'de yayınlanması ile  Adana 2. Etap Hafif Raylı Sistem (HRS) projesinin,  bu programda  yer almadığı öğrenildi.

YİNE ONAYA GÖNDERECEĞİZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Metronun 2. Etabının Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmamasının kendilerinde hayal kırıklığı yarattığını belirterek, “Adana trafiği metrosuz çözülmez. Bu 2. Etabın yapılması gerek.  Sayın Cumhurbaşkanlığımızın bunu onaylamasını bekliyorduk ancak onaylanmadı. Niye onaylanmadığını bilmiyoruz, öğreneceğiz, bir eksiğimiz gediğimiz varsa eksikliğini gidereceğiz.  Bu benim meselem değil bütün Adana'nın meselesidir. Yeniden onaya göndereceğiz” dedi.

AdminAdmin