Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 23-06-2016 17:19   Güncelleme : 23-06-2016 17:19
Abone ol

Birecik halkı Fırat'ta serinliyor

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde sıcaktan bunalan vatandaşlar, ilçeden geçen Fırat Nehri'ne girerek serinlemeye çalışıyor.

Birecik halkı Fırat'ta serinliyor

Şanlıurfa’da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi vatandaşları bunaltıyor. Bazı vatandaşlar sıcak dolaysıyla evinden dışarıya çıkmazken, bazı vatandaşlar da camilerde uyumayı tercih ediyor. Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde de vatandaşlar Fırat’ın serin sularına girerek serinlemeye çalışıyor. Daha önce birçok kişinin boğulduğu noktada suya giren vatandaşlar, bunun tehlikeli olduğunu kabul ediyor ancak aşırı sıcaklardan dolayı başka çareleri olmadığını belirtiyor. Gündüz vaktinde termometrelerin 50 dereceyi bulduğu Birecik’te, her ne kadar tehlikeli olsa da vatandaşlar bundan vazgeçmiyor. 

Vatandaşlar, nehirde yüzmenin tehlikeli olduğunu ancak serinlemek için başka seçenekleri olmadığını belirtti. Birecik Belediyesi’nin yüzme havuzu açtığını belirten vatandaşlar, ancak Ramazan ayı münasebetiyle sadece gece açık olmasından dolayı nehirde yüzdüklerini ifade etti.