Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 22-05-2016 14:31   Güncelleme : 22-05-2016 14:31

Bozova’da 15 gönüllü yürek okulları onarıyor

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde öğretmen, imam, sağlıkçıdan oluşan bir grup gönülllü, birleştirilmiş sınıflı okullarda gönüllü onarım yaptı. Kendi imkânlarıyla okulun boya badanasını yapan grup 15 kişiden oluşuyor.

Bozova’da 15 gönüllü yürek okulları onarıyor

Muğlalı, Antalyalı, Kayserili, Anakaralı, Kırşehirli ve Şanlıurfalı olmak üzere farklı kesimlerden oluşan 15 gönüllü öğretmen, 'İlim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu bir gençlik' sloganı ile köy okullarını rengarenk yapıyor. 19 Mayıs tatillerinden feragat eden 15 kişilik grup, Bozova ilçesinde bulunan Altınlı İlkokulu’nda birçok değişiklik yaptı. 1., 2., 3. ve 4. sınıfların bir arada olduğu bu okulda, işe okulun iç cephesini ve dış cephesini boyayarak başladılar, sınıfın duvarlarına yeni panolar takarak duvarları şenlendirdiler. Okula yeni modern bir kitaplık kazandırdılar. 

Papatya desenli yeşil sıra örtüleri ile sınıfı ferahlatan bir görüntü ortaya koyan gönüllüler, yeni perdeler, Atatürk köşesi, Türk büyükleri köşesi ve mevsim panoları ile sınıfta güzel bir ortam hazırlapıp, yeni kitaplık üzerine yağlı boya ile kitap kurdu çizerek çocukların ufuklarında yeni alanlar açan çalışmalar yaptılar.

CHA

AdminAdmin