Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-02-2022 12:45   Güncelleme : 14-02-2022 12:45

'Bu İşin Sonunda Asıl Çarpılan Akp Olacak'

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, vatandaşı çarpan elektrik zammına ilişkin konuştu. İktidarı eleştiren CHP’li Saygın, “Bu elektrik şimdi vatandaşı çarptı ama bu işin sonunda asıl çarpılan siz olacaksınız” dedi.

'Bu İşin Sonunda Asıl Çarpılan Akp Olacak'

Elektriğe yapılan son zammın ardından faturaların vatandaşa gelmesiyle eylemler tüm yurda yayılmaya devam ediyor. 84 milyonun ortak isteği zamların geri çekilmesi. Bu itiraz ve tepki karşısında iktidar ise enerji şirketleriyle bir araya geldi. Enerji şirketleriyle görüşen Bakan Dönmez, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Yaptığı kısa açıklamada toplantıda kriz yönetim planlarını ele aldıklarını aktaran Bakan Dönmez, herhangi bir indirim haberi vermedi. Dönmez, basın mensuplarının sorularını da almadı.


Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle yaptığı toplantıda elektriklerin kesilmesi de ayrıca dikkat çekti.
Yaşanan gelişmelere ilişkin CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın’dan da bir açıklama geldi. Başkan Saygın şu ifadeleri kullandı:
“AKP’NİN HER ADIMI BU MİLLETİN ALEYHİNEDİR”
“AKP, 100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni uçuruma sürüklemeye, vatandaşına türlü yollarla ihanet etmeye devam ediyor. Bazı kendini bilmezlerin hesaplaşma diye tanımlayarak, sürekli olarak 2023’ü işaret etmelerinin altında yatan sebep de sanırım bu ihanetler zinciri. Kurtuluş Savaşı’nı ele alarak “Keşke Yunan kazansaydı” diyen Fesli Kadir’i yol gösterici olarak belirleyen ve bir delinin tarih hikâyetlerinin girdabına kapılan AKP zihniyetinin 2023’ü işaret etmesindeki kasıt da budur. AKP’nin attığı her adım, yaptığı her hamle bu milletin aleyhinedir. Zamlar, asgari ücret, işsizlik, şiddet olayları, mafya, geçim derdi AKP’nin bu vatandaşa bıraktığı mirastır. Özellikle son elektrik zammı ise bu milletin boğazına yapılan bir darbedir.”


“AKP KADROLARININ TAMAMI SEÇİMDE KARANLIĞA GÖMÜLECEK”
“Fahiş fiyatlardaki elektrik faturası ile vatandaşı çarpmak isteyenler bilsinler ki bu işin sonunda çarpılan kendileri olacaktır. Halkımız kendilerine reva görülen her şeyi misliyle sandıkta bu iktidara geri ödetecektir. Enerji zirvesinde karanlığa gömülen Bakan Dönmez, millete duymak istediklerini söyleyememiştir. O nedenle ilk seçimde, o karanlığa gömülecek olan AKP kadrolarının tamamı olacaktır.”

 

AdminAdmin