Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 28-03-2017 12:21   Güncelleme : 28-03-2017 12:21
Abone ol

Buca’nın sporcuları madalyaya doymuyor

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 2017 yılında da başarıdan başarıya koşuyor. Tenis, futbol, taekwondo ve engelli badminton branşlarında katıldıkları ulusal ve uluslararası turnuvalarda madalyaları silip süpüren sporcular, 3 ay gibi kısa zamanda Buca’ya 9 madalya kazandırdı.

Buca’nın sporcuları madalyaya doymuyor

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 3 yıldır artan bir ivme ile devam eden çalışmalarını madalyalarla taçlandırmayı sürdürüyor. 2017 yılına hızlı giren kulüp sporcuları katıldıkları ulusal ve uluslararası turnuvalarda adeta kürsüden hiç inmedi.

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün futbol, tenis, engelli badminton ve taekwondo takımları 2017’nin ilk üç ayında 3 Avrupa Şampiyonluğu, 3 Avrupa üçüncülüğü, 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1’de Türkiye üçüncülüğü elde etme başarısı gösterdi.

“ÇOK DAHA BÜYÜK BAŞARILAR YAKINDA”

Gençleri sokağın olumsuz koşullarından uzak tutmanın en iyi yolunun sporla buluşturmak olduğunu vurgulayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “İnsan hayatına dokunmanın en etkili yollarından biri de spordur. Göreve geldiğimizde insanların yaşam kalitelerini arttırma noktasında yapabileceklerimizin başına sporu koyduk. Özellikle çocuk ve gençlerimiz için sporu ulaşılabilir kılmak hedefimiz. Bu yönde de tesis ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. 3 yıl içinde Belediyespor’un sporcu sayısında ciddi bir artış var. Aileler bize güvendi, çocuklarını emanet etti. Bu güven ve kararlı çalışmanın sonucunda sporcularımız da madalyaları ile yüzümüzü güldürüyor. İnanıyorum ki, birkaç yıl içinde sporcularımızla birlikte çok daha büyük başarılara imza atacağız” dedi.

3 AYDA 9 MADALYA

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübümüz U-15 Futbol Takımımız İzmir Şampiyonu olarak katıldığı Türkiye Şampiyonası'nda Kırklarelispor'u 1-0 mağlup ederek son 24'e kaldı ve Çanakkale grubunu lider tamamladı.

Kulübün tenisteki başarılı raketlerinden Orhan Gür Umur ve Arda Azkara Europe Junior Cup’da Buca’yı başarıyla temsil ederek, çiftlerde şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü engelli badminton takımı da 2017 yılını şampiyonluklarla taçlandırdı. 25-28 Şubat tarihlerinde Alanya’da yapılan 2017 Türkiye Şampiyonası’na katılan engelli badminton takımından Mine Korkmaz tek bayanlarda ikinci olurken, tek erkeklerde Arkın Toprak üçüncülük madalyasını kazandı.

 

 

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo takımı 4-14 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenen ve 46 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun katıldığı Taekwondo Festivali’nde 3 Avrupa Şampiyonluğu, 3 de bronz madalya kazandı.

Festival kapsamındaki; Avrupa Minikler, Avrupa Kulüpler Şampiyonası ve Turkish Open-G2 müsabakalarında ter döken Bucalı sporculardan 27 kiloda Sarp Mergi Minikler Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanırken, 55 kiloda Ceyda Akagündüz Avrupa Kulüpler Şampiyonası ve Turkısh Open-G2 müsabakaları yıldızlar kategorisinde Avrupa Şampiyonu oldu. Sude Namlı  ve Sudem Özçelik farklı kilolarda Avrupa Kulüpler üçüncülüğünü elde ederken, İlayda Aktay Avrupa Poomse üçüncüsü oldu.