Gündem
Giriş Tarihi : 05-07-2021 15:53   Güncelleme : 05-07-2021 15:53
Abone ol

Bulgaristan’daki seçim için Adana'da hazırlık var

Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret etti.

Bulgaristan’daki seçim için Adana'da hazırlık var

Ziyarete Bulgaristan’da yapılacak seçimlerle ilgili organizasyon çalışmaları için Adana’da bulunan Bulgaristan Büyükelçiliği 1. Sekreteri Vildan Ahmedova da katıldı.

Aziz Sağıroğlu, Bulgaristan’da 11 Temmuz’da genel seçimler yapılacağını anımsatarak, “Bu seçimde Bulgaristan vatandaşı olan Türkler de oy kullanacak. Bu amaçla Adana’da sandık kurulacak. Vildan Ahmedova bu seçimin organizasyonu için Adana’da bulunuyor” dedi. Vildan Ahmedova da Adana’ya ilk kez geldiğini belirterek, Bulgaristan vatandaşı Türklerin hiçbir sorunla karşılaşmadan oylarını kullanabilmeleri için hazırlık yapmak amacıyla kentte olduğunu bildirdi.

Bulgaristan’da 1980’li yıllarda Türklere yönelik asimilasyon politikası sırasında şehit olan ve Türk direnişinin sembolü olan Türkan Bebek’in (Türkan Feyzullah) adının Çukurova’da bir parka verilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten Aziz Sağıroğlu, Başkan Soner Çetin’e bu konuda da teşekkür etti.

Çetin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dilerek getirerek, Balkan Türklerinin topluma çok önemli değerler kazandırdığını ifade etti. Bu seçimlerin Bulgaristan vatandaşı Türkler için hayırlı olmasını dileyen Çetin, Türklerin kurduğu ve Hak ve Özgürlük Hareketi'nin çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

Ajans Bizim