Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 17-06-2016 08:47   Güncelleme : 17-06-2016 08:47
Abone ol

Bursa'da engelsiz yürekler iftarda buluştu

Bursa Vali Vekili Ergun Güngör, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının tertiplediği geleneksel iftar yemeğine katıldı.

Bursa'da engelsiz yürekler iftarda buluştu

Vali Vekili Ergün, programda yaptığı konuşmada; “Gerek doğuştan, gerekse sonradan ortaya çıkan engellilik durumunu hiçbirimiz tercih etmedik. İmtihan yeri olarak bildiğimiz bu dünyada kimimiz vicdan engelli olan nice örneklere de rastlamamız mümkündür. Şunu gururla ifade etmek isterim ki; ülkemiz nüfusunun yüzde 12.29’unu teşkil eden engelli bireylerin yasal haklarının ve yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, son yıllarda fevkalade artmıştır ve doğuştan veya sonradan, herhangi bir hastalık veya kaza sonucu, bedensel, zihinsel, ruhsal, sosyal, duyusal ve duygusal yeteneklerimizi çeşitli derecelerde kaybettik. Şunu da çok iyi biliyoruz ki; sağlıklı her birey aynı zamanda bir engelli adayıdır. Çünkü ne zaman, nerede nasıl bir olayla karşılaşacağımızı hiçbirimiz bilemiyoruz" dedi. 

Bursa’da Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi'nin de hayata geçirilmek üzere olduğunu müjdeleyen Büyükşehir Belediyesi Engelli Komisyonu üyesi Ekrem Çuhadar ise, geçmişte olduğu gibi gelecekte de engelli vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirtti. 

MERİNOS'TA 'ŞEHR-İ RAMAZAN' ETKİNLİKLERİ 

Merinos Park’ta düzenlenen ‘Şehr-i Ramazan’ etkinlikleri Bursalılara keyifli anlar yaşatıyor. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen ‘Şehr-i Ramazan 2016’ etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Merinos Park’ı dolduran vatandaşlar Ramazan ayının manevi atmosferinin huzurunu doyasıya yaşıyor. Ramazan etkinliklerinde bu kez Merinos Park’taki ana sahnede meddah gösterisi gerçekleştirildi. Çocuk çadırında ‘Bekçi’ isimli gölge oyunu minik katılımcılara neşeli anlar yaşattı. Gecede Hüseyin Goncagül ve ekibi de ortaoyunu gösterileriyle renkli anlara imza attı. Programın konuklarından Yusuf Goncagül, ezgi ve ilahileri ile izleyenleri mest etti. Park alanına kurulan kubbeli mescitte ise Enderun usulü teravih namazını İstanbul Eyüp Sultan Cami imamı hatibi Erhan Mete kıldırdı.

CİHAN