Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 10-06-2016 13:52   Güncelleme : 10-06-2016 13:52

Bursa'lı öğrencilere kitap yardımı

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kültür-Sanat Derneği’nin hayata geçirdiği proje kapsamında çocuk kitapları yazarı Nadide Utku, kırsaldaki ilkokul öğrencileriyle buluştu.

Bursa'lı öğrencilere kitap yardımı

Bir hafta süren çalışmada; Karaorman, Devecikonağı, Alpagut, Çaltılıbük, Çeltikçi, Koşuboğazı, Adaköy, Tatkavaklı ve Güllüce ilkokullarında eğitim gören 500 öğrenciyle bir araya gelen yazar Nadide Utku, kitap yazma serüvenini çocuklarla paylaştı.

Okuma alışkanlığı üzerine öğrencilerle keyifli söyleşiler yapan yazar, etkinlikte kitaplarını imzaladı. Tatkavaklı İlkokulu’ndaki programa katılan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, genç nesilleri kitapla buluşturan projelere her zaman destek olacaklarını söyledi.

Bilgiye ulaşılacak ilk basamağın kitaplar olduğunu belirten Başkan Kurtulan, şunları kaydetti: "Okunan kitaplar insanlara yeni ufuklar açar. Küçük yaşlardan itibaren kazanılan okuma yetisi ile düşüncenin önündeki engeller kalkar, çocuklarda anlama ve anlamlandırma yeteneği gelişir. Bu amaçla desteklediğimiz bu projeyi özellikle merkez dışı mahallerdeki okullara yönelttik. Bu proje, kırsaldaki öğrencilerimiz için hem kitap okuma alışkanlığı edinmeleri hem de kitaba ulaşımın sağlanması adına önemli bir adım oldu. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Kekil Şimşek ise yazarların öğrencilerle buluştuğu projeye destek veren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a teşekkür etti.

Başkan Sadi Kurtulan etkinlikte öğrencilere Nadide Utku’nun kitaplarını hediye etti.

 
 
CİHAN