Gündem
Giriş Tarihi : 17-03-2017 13:27   Güncelleme : 17-03-2017 13:27
Abone ol

Çakırözer Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı nedeniyle mesaj yayımladı

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Bir milletin uyanışı olan Çanakkale destanı, dönmeyi düşünmeden ölüme gidenlerin büyük zaferidir. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde canı pahasına gözünü kırpmadan şehit düşen askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, vatan savunmasında yitirdiğimiz tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

Çakırözer Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı nedeniyle mesaj yayımladı

Çakırözer’in mesajında şunları söyledi:

102. Yılını onurla kutladığımız Çanakkale Deniz Savaşları bir büyük silkinişin ve uyanışın adıdır. Çanakkale Zaferi, Türkiye’nin şan şeref sahifesidir. Bağımsızlık aşkıyla cepheye koşanlar, en kötü şartlarda, en üstün mücadeleyle, ulusal kurtuluş savaşının da işaretini verdiler, temellerini attılar. Bu temeli atarken, kardeşçe yaşama ülküsünü,  ulus olma bilincine dönüştürdüler. Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan yurdumuzu, Cumhuriyetimizi bugün de aynı ruh ve anlayışla korumak hem temel sorumluluğumuz, hem de bu konudaki kararlılığımızın göstergesidir. 102 yıl önce kahramanlık destanı yazılan Çanakkale'de ortaya konan güçlü birlik, beraberlik ve kardeşliğe bugün her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç var.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün 102. yıl dönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını minnet, saygı ve sevgi ile anıyorum. Yurt sevgisinin, bağımsızlık ile özgürlüğün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimizle, gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyorum.