Siyaset
Giriş Tarihi : 26-04-2017 23:59   Güncelleme : 26-04-2017 23:59
Abone ol

Çakırözer: “Demokrasi mücadelemize devam edeceğiz”

CHP’li Çakırözer’den Vatan Partisi’ne teşekkür ziyareti

Çakırözer: “Demokrasi mücadelemize devam edeceğiz”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, referandum sürecinde Anayasa değişikliğine ‘Hayır’ mücadelesi veren siyasi partilere ziyaretlerini sürdürüyor. Çakırözer, ziyaretleri kapsamında Vatan Partisi İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, referandum sürecinde Anayasa değişikliğine ‘Hayır’ mücadelesi veren partilere ziyaretlerini sürdürüyor.

Ziyaretler kapsamında Vatan Partisi İl Başkanı Raif Eşkinat ve partililerle bir araya gelen Çakırözer, “ Atatürk devrimlerine bağlı, vatansever ve Cumhuriyet sevdalısı yurttaşlarımızla birlikte yürüttüğümüz ‘Hayır’ mücadelesinde, değerli emekleriniz için gönülden teşekkür ederim. Yine aynı kararlılıkla demokrasi mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

HEPİMİZ EMEĞİMİZİN EN FAZLASINI ORTAYA KOYDUK

Partililerle referandum sürecine ilişkin değerlendirmede bulunan Çakırözer, “Referandum süreci boyunca demokrasiye, hukuk devletine aykırı bulduğumuz bir Anayasa paketine karşı ev ev, sokak sokak, pazar pazar dolaştık ve önemli bir mücadeleyi birlikte verdik. Ben bu mücadeleye verdiğiniz emek için teşekkür ederim.  Eskişehir’de çok net bir başarı elde ettik. Türkiye’de de aslında ‘Hayır’ çıktı ama YSK’nın haksız hukuksuz kararıyla sonuçlara büyük bir gölge düştü ve meşruiyeti tartışmalı hale geldi. Ama verilen mücadele ortaya çıkan birliktelik Türkiye’yi gerçek bir demokrasi ve tam bir hukuk devletine götürecek bir güç olduğunu gösterdi. Bizler ortak değerleri paylaşan vatansever yurttaşlarız. Hepimiz emeğimizin en fazlasını ortaya koyduk. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Asıl mücadelemiz şimdi başlıyor” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vatan Partisi il Başkanı Raif Eşkinat ise, “Atatürk devrimlerini, Cumhuriyet ve demokrasi değerlerimizi koruma mücadelemize devam edeceğiz. Ziyaretiniz bizleri memnun etti, teşekkür ederiz” dedi.