Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 31-03-2016 15:40   Güncelleme : 31-03-2016 15:40
Abone ol

Çanakkale Zaferi, İngiltere’nin kalbinde anlatıldı

BURSA - Çanakkale Zaferi’nin 101

Çanakkale Zaferi, İngiltere’nin kalbinde anlatıldı
BURSA - Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü dolayısı ile İngiltere’nin başkenti Londra’da Türklerin yoğun ilgi gösterdiği bir konferans gerçekleştirildi.

Londra Din Müşavirliği ile Londra Türk Diyanet Vakfı’nın birlikte organize ettiği konferansa Uludağ Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. İsmail Sağlam konuşmacı olarak katıldı. Genel Sekreter Prof. Dr. İsmail Sağlam, konferansta ‘Çanakkale zaferi ve düşündürdükleri’ konulu bir sunum yaptı.

İngiltere’de yaşayan Türkler’in yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Prof. Dr. İsmail Sağlam, Çanakkale Zaferi’ni öncesi ve sonrası ile değerlendiren geniş çaplı bir sunum yaptı. Sunumda Çanakkale’deki deniz ve kara savaşları hakkında detaylı bilgi veren Sağlam, 1. Dünya Savaşı’na Osmanlı Devleti’nin neden girdiğini, sonrasında meydana gelen gelişmelerin savaşın seyrini nasıl değiştirdiği ve o günkü siyasi ortamın savaşan ülkelere nasıl yansıdığı hakkında bilgiler paylaştı.

İzleyicilerin sorularını da yanıtlayan Sağlam, özellikle yur tiçi ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşların Çanakkale ruhunu yaşatmaya devam etmeleri gerektiğinin altını çizdi.
Cihan [gallery ids="34708,34709,34713"]