Gündem
Giriş Tarihi : 25-11-2019 16:14
Abone ol

Canan Kaftancıoğlu’ndan Muharrem İnce Açıklaması

Günlerdir tartışılan “Saray’da Erdoğan'la görüşen CHP’li” tartışması ile ilgili CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da açıklama yaptı.

Canan Kaftancıoğlu’ndan Muharrem İnce Açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanı  Canan Kaftancıoğlu, şöyle konuştu:

“Bence gazetecilerin oturup özellikle havuz medyasındaki gazetecilerin siyaseti ya da CHP’yi tartışmak için fırsat bulmaları yerine ‘bu gazetecilik nasıl oldu da bu hale geldi, nasıl oldu da gazetecilik üzerinden tetikçilik yapılırmış’ sorusunu gazetecilik yapan sizler aracılığı ile ben kendine gazeteci diyenlere sorulmasını, tartışılmasını isterim” 

Sözcü'nün haberine göre CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB'nin Saraçhane'deki binasında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısının ardından gazetecilerin sorusunu yanıtladı. “Saraya çıkan CHP'li iddiası” üzerine başlayan tartışmalara ilişkin soru üzerine Kaftancıoğlu, iktidara yakınlığıyla bilinen medyaya tepki gösterdi. Kaftancıoğlu şunları söyledi;
"CHP İstanbul İl Başkanı olarak işimle yoğunlaşıyorum, işimle ilgileniyorum. Ama size şunu söyleyeyim bu haberle ilgili siyasetçilerden daha çok gazetecilerin bunun üzerine düşünmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu siyasi bir olaydan ziyade bence bir gazetecilik ayıbıdır. Bence gazetecilerin oturup özellikle havuz medyasındaki gazetecilerin siyaseti ya da CHP'yi tartışmak için fırsat bulmaları yerine bu gazetecilik nasıl oldu da bu hale geldi, nasıl oldu da gazetecilik üzerinden tetikçilik yapılırmış sorusunu gazetecilik yapan sizler aracılığı ile ben kendine gazeteci diyenlere sorulmasını, tartışılmasını isterim."