Siyaset
Giriş Tarihi : 22-04-2019 14:04   Güncelleme : 22-04-2019 14:04

Candan Yüceer'in Kılıçdaroğlu'na Yönelik Saldırıya ilişkin Basın Açıklaması

AKP iktidarları döneminde pervasızca uygulanan kamplaştırma ve kutuplaştırma politikaları ve özellikle yerel seçim sürecinde AKP-MHP ortaklığınca muhalefetin hedef gösterilmesi sonucunda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da katıldığı bir şehit cenazesinde bir grup alçağın saldırısına ve AKP üyesi olduğu ortaya çıkan bir kişinin fiziksel şiddetine maruz kalmıştır.

Candan Yüceer'in Kılıçdaroğlu'na Yönelik Saldırıya ilişkin Basın Açıklaması

Bu saldırı kullanılan zehirli dilin, atılan iftiraların, yapılan kışkırtmaların kaçınılmaz sonucudur. İktidarın ve iktidarın koltuk değnekliğini yapanların istediği de tam olarak budur. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “CHP’liler şehit cenazelerine alınmayacak” demesi, Erdoğan ve Bahçeli’nin Cumhuriyet Halk Partisini ve diğer muhalifleri şeytanlaştırmaları, Cumhuriyetimizi kuran partinin adını terör örgütleriyle beraber zikretmeleri bunun en açık kanıtıdır. Toplumumuzu bölmeyi amaçlayan bu söylemler yapılan alçakça saldırının zemini oluşturmuştur.

Ayrıca saldırı sonrasında Savunma Bakanı’nın bir ülkenin muhalefet liderini linç etmeye çalışan güruha “değerli arkadaşlar” diye hitap etmesi, devletin valisinin bu linç girişimini sıradan bir protesto gibi niteleyerek meşrulaştırması Türkiye Cumhuriyeti Devletinin utancı olarak tarihe geçmiştir.

Bahçeli’nin saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada “O adama yumruk attıracak kadar ne yaptın sen Kılıçdaroğlu” diye sorabilecek denli akıl ve mantıktan uzak, saçmalık raddesinde bir yaklaşım sergilemesi de bu saldırıyı sahiplenmek anlamına gelmektedir. Bu açıklamayla takke düşmüş kel görünmüştür. Bütün bunlar yerel seçim sonuçları konusunda büyük bir hazımsızlık yaşayan iktidarın ve iktidarın ortağı tarafından ülkemizin bir yerlere sürüklenmeye çalışıldığının göstergesidir. Koltuk derdine düşmüş birilerinin gözlerini karartarak, ellerinin altındaki hazır kıtaları devreye sokmasındaki amaç açıktır. Demokrasi için mücadele eden ve yerel seçimlerde büyük bir başarının altına imza atan muhalefet sindirilmek, korkutulmak, yıldırılmak istenmektedir. Ancak şimdiye kadar, Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir tehdide, hiçbir gözdağına boyun eğmediğimiz gibi bundan sonra da eğmeyeceğiz.

Bizler, Cumhuriyet Halk Partililer, Genel Başkanından üyesine kadar her partilimiz, Cumhuriyet Halk Partisi önderliğinde bir araya gelen demokrasiye gönül vermiş milyonlar ne bu oyuna alet olacağız, ne de tek adam rejimin değirmenine su taşıyacağız. İtidalle davranarak bu çirkin ve kirli oyunu bozacağız.

Bu ülkede Şehit cenazesini bile adi, alçak, namert siyasetlerine alet etmekten çekinmeyenler bilmelidir ki; biz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde hiçbir ocağa şehit ateşi düşmesin diye mücadele etmeye devam edeceğiz