Gündem
Giriş Tarihi : 23-04-2016 11:20   Güncelleme : 23-04-2016 11:20

Çankaya Belediyesi'nden Mutlukent Mahallesi'ne yeni bir kreş

ANKARA - Ankara Çankaya Belediyesi, ‘Bulut Gündüz Bakımevi’ni açarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında çocuklara yepyeni bir kreş armağan etti

Çankaya Belediyesi'nden Mutlukent Mahallesi'ne yeni bir kreş
ANKARA - Ankara Çankaya Belediyesi, ‘Bulut Gündüz Bakımevi’ni açarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında çocuklara yepyeni bir kreş armağan etti.

Mutlukent Mahallesi’nde kurulan 'Bulut Gündüz Bakımevi'nin açılışını, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Çankaya Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile binanın yapımını üstlenen firma yöneticileri yaptı.

KAYITLAR NOTER HUZURUNDA OLACAK

‘Kreşlerimizle övünüyoruz’ ifadesiyle konuşmasına başlayan Alper Taşdelen “Hizmeti güzel verince talep fazlalaşıyor. Vatandaşlarımızın yoğun talepleri nedeniyle kayıt sistemimizi bu seneden itibaren noter huzurunda çekilişle gerçekleştireceğiz. Tam bir sosyal demokrat hareketle bundan sonra tüm vatandaşlarımızın, kreşlerimizden eşit bir şekilde yararlanma imkanı olacak” ifadelerini kullandı.

Bulut kreşinin bu yaz dönemi içinde açılışı yapılacak tesislerden ilki olduğunu söyleyen Taşdelen, 2016 yılının Çankaya Belediyesi için bir atılım yılı olacağını belirtti. Açılışı yapılacak ve temeli atılacak ve Eskişehir yoluna yapılacak büyük kültür merkezi, Yıldız’a Fikret Otyam Sanat Merkezi, beş yeni kreş, 22 yeni park, üç yüzme havuzu, 420 kişilik öğrenci yurdu, kent meydanları, altı yeni Çankaya Evi gibi hizmetlerden bahseden Çankaya Belediye Başkanı, 2016 yılının son 20 yılın en büyük yatırımlarının yapılacağı yıl olacağını söyledi.

100 ÇOCUĞA YUVA OLACAK

3-6 yaş çocukların okul öncesi eğitim alacağı yeni gündüz bakımevi, 1500 metrekarelik alana kurulu. İki katlı olan binada 5 ayrı sınıf bulunuyor. Oyun ve spor alanlarının yanı sıra sanat atölyelerine de sahip olan yeni kreşte, 100 çocuğa eğitim verilecek.
Cihan [gallery ids="44114,44118"]
AdminAdmin