Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 17-03-2017 11:49   Güncelleme : 17-03-2017 11:49
Abone ol

Çankaya Saygı Duruşunda

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümünde Çankaya’yı bayraklarla donatan Çankaya Belediyesi, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Mehmetçiğe saygı duruşunda bulunuyor.

Çankaya Saygı Duruşunda

Belediye, Çanakkale Zaferi’nin konu edildiği “Ah Bir Ataş Ver” isimli müzikali anlatıyı da ücretsiz olarak Ankaralılarla buluşturuyor.

 

Çankaya Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında, Çankaya’nın dört bir yanını “Bu Vatan İçin Hepimizin Yüreği Çanakkale” yazılı afişlerle donattı. Belediye, zaferin 102. Yıldönümünde, Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Mehmetçiğe saygı duruşunda bulunuyor.   

 

“AH BİR ATAŞ VER”

Çankaya Belediyesi, anma etkinlikleri kapsamında Yılmaz Güney Sahnesi’nde Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının hazırladığı “Ah Bir Ataş Ver” müzikal anlatısını Ankaralılarla buluşturuyor.

Başkentliler, opera sanatçıları Görkem Ezgi Yıldırım, Aykut Çınar ve Mehmet Yılmaz'ın seslerinden, Türk Milleti’nin yeniden varoluşunun öncü zaferi Çanakkale Savaşı’nın hikayelerini dinleme imkanı bulacak. Sanatçı ve yönetmen Murat Atak'ın sahnelediği müzikli gösteride, 275 kiloluk top mermisini tek başına kaldıran efsane onbaşı Koca Seyit’ten1953 yılında tatbikattan dönerken Çanakkale Boğazı'nda batan ve 81 Mehmetçiğe mezar olan Dumlupınar Denizaltısına hikayeler, "Ah Bir Ataş Ver" türküsü ile anlatılacak.