Gündem
Giriş Tarihi : 07-05-2016 10:25   Güncelleme : 07-05-2016 10:25

'Canlı bomba' Konya'da cafede yakalandı

KONYA - Konya’da polisin yurt genelinde canlı bomba terörist listesinde aranan isimlerden biri olan PKK terör örgütünün gençlik yapılanması üyesi ’Jinda’ kod adlı Şırnak nüfusuna kayıtlı 25 yaşındaki Necla Y

'Canlı bomba' Konya'da cafede yakalandı
KONYA - Konya’da polisin yurt genelinde canlı bomba terörist listesinde aranan isimlerden biri olan PKK terör örgütünün gençlik yapılanması üyesi ’Jinda’ kod adlı Şırnak nüfusuna kayıtlı 25 yaşındaki Necla Y. ve onun irtibatta olduğu 4 kişi, Konya polisi tarafından gece saatlerinde yakalandı.

Suriye’nin Kobani kırsalında ’canlı bomba ve öz savunma’ eğitimi aldığı ileri sürülen Necla Y.’nin Konya’da polise yönelik eylem hazırlığında olduğu iddia edildi.
Konya polisinin yaptığı operasyonda 3'ü kadın 5 kişi gözaltına alındı. Kadınlardan birinin terör örgütü PKK'nın dağ kadrosundan olduğu ve canlı bomba eğitimi aldığı öğrenildi.

İki gün önce bir vatandaşın polise yaptığı ihbar üzerine harekete geçen Konya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, merkez Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'ndeki eve gelen şüphelinin, PKK-KCK kadrosundan, Kobani’de canlı bomba eğitimi almış, 'Rojda' kod adlı Necla Y. olduğunu belirledi.

Yapılan çalışmaların ardından Tatlıcak ve Erenler Mahallesinde 3 adrese baskın yapan ekipler; Şeref, Heyet, Sabri ve Kudret B. isimli 4 kişiyi gözaltına aldı. Necla Y. ise dün gece Selçuklu ilçesi Dokuz Mahallesi'nde bir kafede yakalandı.

3'ü kadın 5 şüpheli, ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Suriye'den iki gün önce Konya'ya gelen Necla Y'nin, Konya’da polislere yönelik eylem yapmayı planladığı iddia ediliyor.
Cihan
AdminAdmin