Gündem
Giriş Tarihi : 15-12-2021 15:46   Güncelleme : 15-12-2021 15:46
Abone ol

Cebeci'de Gençlerin Anayasal Hakları Gasp Ediliyor

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde ‘Geçinemiyoruz’ diyen öğrencilerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Cebeci'de Gençlerin Anayasal Hakları Gasp Ediliyor

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde geçinememe krizine dair forum yapacak üniversitelilerin oturma eylemine başlamasının ardından polis tarafından darp ederek gözaltına alındı.


Yaşanan olayın gençlerin anayasal haklarının gasp edilmesi olduğunu belirten CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, yaşananlara tepki göstererek, “Her zaman gençlerimizin yanındayız. Gençlerimiz anayasal haklarını kullanarak demokratik hakkı olarak oturma eylemi yapıyor. Cebeci Kampüsünde “geçinemiyoruz” diyen öğrencilerin Anayasal hakları gasp ediliyor. Mülkiye Marşı söylemek suç kabul ediliyor. Eğitim ve öğretimi gençleri gözaltına alarak siz engelliyorsunuz! Ülkede baskı imparatorluğu kurmak isteyenler, gençleri de susturmak istiyor. Bizler, CHP olarak gençlerimizin yanındayız ve haklarını aramalarına destek olacağız” dedi.