Gündem
Giriş Tarihi : 06-07-2016 16:10   Güncelleme : 06-07-2016 16:10
Abone ol

Çeşme'de korkutan yangın

İzmir'in turistik ilçelerinden Çeşme'de, Ildırı Mahallesi'ndeki yazlık evlerin yakında yer alan otluk alanda yangın çıktı. Evlere bir hayli yaklaşan yangın vatandaşları ve çevre sakinlerinin korku dolu anlar yaşamasına neden oldu. Tatilciler hortumlarla su tutarak söndürme çalışmalarına destek verirken, orman ekipleri havadan ve karadan müdahalede bulundu.

Çeşme'de korkutan yangın

Çeşme'nin Ildırı Mahallesi'ndeki yazlık evlerin yakında bulunan otluk alanda, saat 13.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Evlere 5 metre kadar yaklaşan yangın, tatilcilerin ve çevre sakinlerinin korku dolu anlar yaşamasına neden oldu. Vatandaşlar, orman ekiplerini arayıp yardım isterken, bahçe hortumlarıyla kapılarına kadar dayanan yangına su tutarak müdahale etti. 

İhbar sonrasında, yangına iki helikopter ve bir uçak havadan, 10 arazöz, dozerler ve çok sayıda orman işçisi ile karadan müdahale edildi. Rüzgarın oldukça etkili olduğu, orman ve makilik alanın da bulunduğu bölgedeki söndürme çalışmaları halen devam ediyor. Yangın Ildırı- Çeşme merkez arasındaki ulaşımda da aksamalar yaşanmasına yol açıyor.

 

CİHAN