Siyaset
Giriş Tarihi : 17-12-2019 12:04
Abone ol

Ceyda Çelik Avcılar Gençlik Kolları Başkan Adaylığını Açıkladı

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığının kongre takvimini açıklamasına günler kala aday açıklamaları gelmeye devam ediyor.

Ceyda Çelik Avcılar Gençlik Kolları Başkan Adaylığını Açıkladı

Ceyda Çelik Avcılar İlçe Başkanlığında düzenlediği basın açıklamasıyla CHP Avcılar Gençlik Kolları Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Ceyda Çelik'in Açıklaması Şu Şekilde;

"Ülkemiz siyasal, ekonomik ve toplumsal anlamda karanlık bir dönemden geçiyor ve değişimin sancılarını yaşıyor. Bu değişimi tüm yaşam alanlarımızda görüp, hissediyoruz.

Özellikle, AKP’nin 17 yıllık iktidarı boyunca giderek daha da yoksullaştırdığı, toplumun büyük çoğunluğunu açlığa, sefalete ve ölüme terk ettiği, “Alttakine din iman, üstekine han hamam” dediği bu eşitsiz düzeni kabul etmiyoruz ve bu sistemin parçası olmayı reddediyoruz. Çünkü biz var olana teslimiyeti değil; var olanı değiştirmeyi istiyoruz. Çünkü bizler geleceği çalınmak istenen gençleriz.

Eğitimin ticarileşmesi sonucunda, okul öncesinden başlayarak yüksek öğretime kadar, her kademede ortaya çıkan korkunç eşitsizliğin, ülkemize yapılan en büyük kötülüklerden biri olduğunu göremeyen ve eğitimin özelleşmesi, para babalarının rant alanına dönüşmesine sessiz kalan herkesi, gerçeği görmeye davet ediyoruz. Eğitimin eşit, parasız ve bilimsel olması gerektiğini sonuna kadar savunuyoruz.

Toplumu diline, dinine, mezhebine, cinsiyetine, memleketine göre ayıran, bir arada yaşama kültürüne zarar veren, her türlü ayrımcılığı ve her türlü şiddet dilini reddediyoruz. Çünkü eşit olmadan özgür olamayacağımızı biliyoruz.

Çocukların istismara uğradığı, kadınların katledildiği, emekçilerin iş cinayetlerinde patronların üç kuruşluk karı için öldürüldüğü, bu sömürü düzenini kabullenemiyoruz.
Suçluların, katillerin, hırsızların, mafya babası diye geçinen zalimlerin ve çalışanlarının emeğini gasp eden zorbaların değil de, hakkını arayan işçilerin, çocuklar ölmesin diyenlerin, barış ve adalet isteyenlerin, öldürülen kadınlar için sokağa çıkan kadınların karşısına dikilen güvenlik anlayışını içimize sindiremiyoruz.

Kültürel ve doğal varlıklarımızı çıkar ilişkileri ve rant uğruna talan eden, akarsularımızı tüketen, ağaçlarımızı katleden, denizlerimizi kirleten ve gölleri kurutan, kısacası ülkenin tüm güzelliklerini sermayeye peşkeş çeken anlayışı reddediyoruz.

Bizler sadece ülkemizin değil, bütün dünyanın sorunlarına karşı duyarlı olmak zorundayız. Kurtuluşun tek başına olmadığını biliyoruz. Sermayenin küresel saldırılarına karşı, halkların da küresel bir direnişe ihtiyacı var. Bu nedenle dünyanın farklı yerlerindeki tüm direniş hareketlerini selamlıyor ve bu hareketlerle yan yana gelebileceğimiz zeminlerde, tüm yer kürenin kurtuluşu ve daha yaşanılır hale gelmesi için çaba göstereceğimize dair söz veriyoruz.

Bizler bugünün ve yarının umudu gençleriz. Usta şairimiz Ahmed Arif’in Anadolu şiirinde bizlere seslenişi usumuzda, yüreğimizde yer almaya devam ediyor.

Öyle yıkma kendini öyle mahzun, öyle garip... Nerede olursan ol, İçerde, dışarda, derste, sırada, Yürü üstüne - üstüne, Tükür yüzüne celladın, Fırsatçının, fesatçının, hayının... Dayan kitap ile Dayan iş ile. Tırnak ile diş ile Umut ile sevda ile düş ile Dayan rüsva etme beni. Gör, nasıl yeniden yaratılırım, Namuslu, genç ellerinle. Kızlarım, Oğullarım var gelecekte, Her biri vazgeçilmez cihan parçası. Kaç bin yıllık hasretimin koncası, Gözlerinden, Gözlerinden öperim, Bir umudum sende, Anlıyor musun?

Biz gençler tüm baskılara ve zorluklara rağmen hem partimizin, hem ülkemizin hem de dünyanın umudu olmaya devam edeceğiz. Enerjimizi boşa harcayacak, tartışmalara ayıracak tek bir dakikamız bile yok. Bir an önce farklılıklara saygıyı esas alarak, tüm partimizin umudu olmak için, gerçek sorunlara gerçek çözümler üretmek için çıktık yola. Bu yolu hep birlikte yürümek, zorlu engelleri hep birlikte aşmak için. Hep birlikte çıktık bu yola ; Yalnız değiliz, bir tarih geliyor arkamızdan, bizim çocuklar geliyor; Şeyh Bedrettin geliyor, Torlak Kemal geliyor, Pir Sultan Abdal geliyor bizim arkamızdan, bir tarih geliyor bizim arkamızdan, kimse umutsuz olmayacak, bizim çocuklar, Hasan Tahsin geliyor, teğmen Kubilay geliyor, Nazım Hikmet geliyor. Bir dönem idam sehpalarında kendi sandalyesini tekmeleyen 3 fidan geliyor arkamızdan. Sivas’tan Maraş’tan Çorum’dan canlar geliyor arkamızdan, umutsuz olmak yok. Mustafa Kemal, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyeceğiz. Kalkın selamlayın değerli arkadaşlarım;

Yaşasın sol, yaşasın örgüt, yaşasın eşitlik, yaşasın kardeşlik, yaşasın barış , yaşasın demokrasi, yaşasın CUMHURİYET HALK PARTİSİ..

CUMHURİYET HALK PARTİLİ OLMANIN ONURU VE GURURU İLE GENÇLİK ÖRGÜTÜ BAŞKAN ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM."