Siyaset
Giriş Tarihi : 03-09-2020 10:38   Güncelleme : 03-09-2020 10:38
Abone ol

CHP 97. Yaşını Ahlatlıbel’de kutlayacak

Cumhuriyet Halk Partisi 97’nci kuruluş yıl dönümünü 9 Eylül’de Ahlatlıbel Atatürk Parkında kutlayacak.

CHP 97. Yaşını Ahlatlıbel’de kutlayacak

CHP 9 Eylül kuruluş yıldönümü etkinlikleri için Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi başkanlığında Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Onursal Adıgüzel, Parti Meclisi Üyeleri Gamze Taşcıer, Murat Emir ve Semra Dinçer ile Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’dan oluşan çalışma grubu 9 Eylül kutlama programını netleştirmeye başladı.

Edinilen bilgiye göre etkinlikler için pandemi nedeniyle açık hava olan mekanlar arasında yapılan değerlendirme sonucunda Ahlatlıbel Atatürk Parkı belirlendi.

9 Eylül Çarşamba akşamı gerçekleşecek kuruluş yıl dönümü etkinliğine CHP eski genel başkanları, CHP parti yöneticileri, eski- yeni milletvekilleri ve CHP örgütlerinde görev alanlar davet edilecek.

Pandemi nedeniyle maske, mesafe ve hijyen kurallarına sıkı sıkıya uyulacak etkinlikte müzik dinletisi, Sunay Akın tek kişilik gösterisi ve 23 Nisan Resim, Şiir, Beste ödül töreni gerçekleşecek.

23 Nisan yarışma ödülleri de verilecek

CHP’nin 97’nci kuruluş coşkusunu pandemi dönemi nedeniyle açık havada gerçekleştireceklerini ifade eden Gamze Akkuş İlgezdi, “Kurtaran ve kuran partimiz 97 yaşında. Büyük bir coşku ve mutlulukla pandemi kuralları çerçevesinde bir kutlama programı hazırladık. Milli Egemenliğimizin 100. yılı şerefine düzenlemiş olduğumuz ve pandemi nedeniyle başvuru tarihini uzattığımız resim, şiir ve beste yarışmalarımızın ödülleri de 9 Eylül’de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından sahiplerine verilecek” dedi. Yarışmaya katılımın çok yoğun olduğunu belirten CHP’li İlgezdi, “Jüri değerlendirmesinde çok zorlandı, birbirinden değerli eserler arasında birinci, ikinci, üçüncü seçmek uzun saatlerini aldı. Bu ödüller dışında jürimiz tarafından birçok güzel eser içinde ayrıca mansiyon ödülleri takdir edildi. Partimizin 97’nci kuruluş yıl dönümündeki törende eserler de katılımcılarla ve halkımızla paylaşılacak” diye konuştu.