Siyaset
Giriş Tarihi : 08-09-2020 10:20   Güncelleme : 08-09-2020 10:20
Abone ol

CHP Adana Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Gençlik Kolları Başkanlığı için seçim yapıldı.

CHP Adana Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi Oldu

 Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, YDK Üyesi Av.Bülent Maraklı, İl Kadın Kolları Başkanı Av.Oya Tekin, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile il gençlik kolları delegelerinin katılımıyla gerçekleştirilen kongre, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

İl Gençlik Kolları Başkanı Av.Güven Özdemir’in açılışını yaptığı kongrede Divan Başkanlığına İl Sekreteri Av.Samet Güdük, yazman üyeliklere de Arif Tunç ve Buket Salıcı seçildi.

14 Ocak 2018 – 6 Eylül 2020 tarihleri arasını kapsayan yönetim kurulu çalışma raporunun okunup görüşüldükten sonra oylanarak ibra edildi.

GENÇLER GELECEĞİMİZ

İl Başkanı Mehmet Çelebi yaptığı konuşmada gençlerin ülkenin ve CHP’nin geleceği için çok değerli ve önemli olduğunun altını çizdi. Çelebi, “Gençler, parti örgütümüzün birer neferi olarak Cumhuriyete ve CHP’ye sahip çıkmak için sorumluluk alarak verdiğiniz mücadele için hepinize yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Adana milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Seyhan Belediye Meclis Üyesi Gülcan Bingöl’ün ile İl Gençlik Kolları Başkan adayları Mehmet Ali Özen ile Mete Çelebi konuşmalarını yaptıktan sonra seçime geçildi.

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI METE ÇELEBİ OLDU

Yapılan oylamada Mete Çelebi İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine seçilirken yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

“Kaan Akbulut, Gamze Nur Akçalı, Sait Sıtkı Altıngül, Sönmez Arın, Cansu Ataç, Yakup Coşkun, Selda Demir, Mustafa Erkan, Can Geçer, Tayfun Gül, Miraç Gurur Kaplan, Sergen Keskinler, Devrim Kütük, İlter Ok, Alican Okov, Orkun Parsak, Özge Sarıkaya, Ahmet Tanık, Halil İbrahim Yalçın”