Siyaset
Giriş Tarihi : 29-09-2021 17:19   Güncelleme : 29-09-2021 17:19
Abone ol

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Keçiören Belediyesi'ne Ait Araçta Taşınan Uyuşturucuyu Verdiği Önerge İle Meclis Gündemine Getirdi

​​​​​​​Ankara'da 15 Ağustos gecesi narkotik polisi, AKP’li Keçiören Belediyesi’ne ait 06 BM 3165 plakalı araca operasyon düzenlemiş ve aracın sol arka koltuğunda 2 kilo 900 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildiğini dile getiren Hakverdi konu ile ilgili; “Aracı kullanan A.B.’nin belediyede şoför olarak çalıştığı öğrenilmiştir.

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Keçiören Belediyesi'ne Ait Araçta Taşınan Uyuşturucuyu Verdiği Önerge İle Meclis Gündemine Getirdi

Olayın açığa çıkması sonrasında kişinin belediyedeki görevine son verildiği açıklanmıştır. Bir belediye aracında uyuşturucu madde ele geçirilmiş olması, tüm dikkatleri AKP’li Keçiören Belediyesi’ne çevirmiştir. Belediyede çalışan bir kişinin, belediyeye ait bir araçla halkı zehirlemesi, olayda bir ihmal ya da başka sorumlular var mıdır sorusunu akıllara getirmektedir.  Konu hakkında detaylı bir açıklama yaparak, kamuoyunu aydınlatmak, varsa bir ihmal açığa çıkartmak hem İçişleri Bakanlığı’nın hem de Keçiören Belediyesi’nin sorumluluğu altındadır” ifadelerini kullandı.

 

SÖZDE A TAKIMI İLE BİR YANDAN VATANDAŞLARA VE ESNAFA EZİYET EDERKEN, DİĞER YANDAN DA BELEDİYE ARACI İLE İNSANLARA ZEHİR TAŞINIYOR!

 

Hakverdi yaptığı açıklama ile, “AKP’li Keçiören Belediyesi, sözde A Takımı’nın özellikle alkol satan esnaflara, pazarcılara ve vatandaşlara saldırıları ile sık sık gündeme gelmektedir. Esnaf ve vatandaşlara “ahlak adı altında” eziyet olunan bir ilçede, bir belediye çalışanının, belediyeye ait bir araçla yaklaşık 3 kilogram uyuşturucu madde ile yakalanması, ülkede yaşanan birçok olayın özeti niteliğindedir ve bir an önce bu vahim olay ve arkasındakiler açıklığa kavuşturulmalıdır” dedi.