Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2018 13:43   Güncelleme : 29-08-2018 13:43
Abone ol

CHP Antalya Milletvekili Zeybek'ten 30 Ağustos Zafer Mesajı

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

CHP Antalya Milletvekili Zeybek'ten 30 Ağustos Zafer Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

 Rafet Zeybek'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı;

"30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan ve tarihimizin eşsiz zaferleri arasında yer alan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile demokratik, laik, çağdaş, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne gidecek en önemli engellerden biri olan düşman işgaline son verilmiştir.  

30 Ağustos Zaferi Anadolu ve Türk Ulusu için biçilen sömürge olma rolünün sonsuza kadar bertaraf edildiği, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi ile bir bütün olan, bir ulusun çelikleşmiş gücü kahraman ordusuyla Sevr Rezilnamesi’nin yırtıldığı, bağımsızlığa giden yolun ve emperyalizme karşı kazanılan bir zaferin yegâne timsali bir gündür.

30 Ağustos 1922 tarihi yalnız bir ulusun kurtuluşu için değil, tüm esirler dünyasının kurtuluşu için önemlidir. Sömürgeciliğin Anadolu topraklarından ebediyen atıldığı bu zafer birçok esir ulusa anti-emperyalist mücadelede örnek olmuştur.

"Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!"

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihi emri bugünde geçerliliğini korumaktadır, Ege Denizi’nde egemenliği Türkiye Cumhuriyeti’ne ait 18 ada ve kayalıklarımız bugün bir oldubitti ile işgal altındadır, yine Doğu Akdeniz’de başta Kıbrıs olmak üzere Münhasır Ekonomik Bölgelerin belirlenmesinde yaşanan sıkıntılar ortadadır. “Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye” söyleminde yer alan ve her türlü tehdide karşı hazırlıklı olacak olan Türk Ordusu için gerekli tüm modern teçhizat ve araçların sağlanması ekonomisi güçlü, adalet kurumuna güvenilen, eğitim ve bilimde çağdaş ve üretken, toplumsal barışı sağlamış bir Türkiye ile mümkündür. Milli bayramlarda siyasi partilerin çelenk sunmaları hala engellenmektedir, bu yasakçı zihniyet ve uygulama, toplumsal barışı engellemekte milli bayramlarımızın coşkusuna gölge düşürmektedir.

Tarihi zaferlerle dolu olan Türk Ordusu’nun, Kurtuluş Savaşındaki destansı mücadelesini gösterdiği İnönü Muharebeleri, Sakarya Meydan Savaşı ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kutsal vatan toprağını düşmanın zulmünden kurtardığı bu kutlu günün yıldönümünde, günümüzde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için icra ettiği terörle mücadele operasyonlarında gösterdiği başarılardan dolayı Mustafa Kemal’in Askerleri kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne şükranlarımı sunuyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünde tüm yurttaşlarımızın Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum."

“Vatan size minnettardır.”