Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 20-10-2021 17:11   Güncelleme : 20-10-2021 17:11

CHP Antalya Mv. Rafet Zeybek Kırcami Mağduriyeti yaşayan vatandaşlardan Zeybek'e ziyaret

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde 1500 hektar büyüklüğünde, içinde on mahalleyi barındıran Kırcami bölgesinin yıllardır süren imar sorununa dikkat çekmek ve sorunlarını tekrar gündeme getirmek isteyen heyet TBMM’de CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek’i ziyaret etti.

CHP Antalya Mv. Rafet Zeybek Kırcami Mağduriyeti yaşayan vatandaşlardan Zeybek'e ziyaret

Geçtiğimiz yasama yılında Kırcami İmar Sorununu TBMM gündemine taşıyan ve Genel Kurul’da bu konu hakkında konuşma yapan CHP’li Zeybek, yargının hızlı karar vermemesi nedeniyle onlarca vatandaşın sorununun hala devam ettiğini belirtti. Kırcami’de yaşanan imar sorunu nedeniyle mağduriyetlerini belirtmek için TBMM’ye gelen heyet ile görüşmesi sonrası açıklamalarda bulunan CHP Antalya Milletvekili Zeybek şunları söyledi;

KIRCAMİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

“Kırcami imar sorununu temmuz ayında TBMM gündemine taşıdık, o tarihten bu yana hala sorun çözülmedi. O gün de bahsettiğimiz gibi Kırcami sorununun çözümünü bekleyen vatandaşlarımız gerginler, çaresizlik ve tedirginlik içindeler bunun bir an önce giderilmesi gerekiyor. İmar planına hiçbir siyasetçi, hiçbir vatandaş karşı değil, sorun sadece yargının hızlı işlememesi ve çabuk olmaması, bütün mesele budur. Olumlu ya da olumsuz bir karar verilmesi gerekli ki vatandaşlarımız ilerleyen sürecin belirsizliklerinden kurtulmalıdır. Geç kalan adalet, mağduriyeti daha da artırmaktadır. Antalya’dan onlarca kilometre yol yaparak gelen vatandaşlarımız kırk yıla yakındır sorunun çözümünü istiyor, çocukları ve torunlarına Kırcami sorununu miras bırakmak istemiyorlar.”

AdminAdmin