Siyaset
Giriş Tarihi : 26-12-2017 13:34   Güncelleme : 26-12-2017 13:34
Abone ol

CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez Güven Tazeledi

2 adayın yarıştığı CHP Bağcılar İlçe Başkanlığı Kongresinde, mevcut Başkan Murat Sönmez aldığı 224 oyla yeniden başkan seçildi. “Durma ilerle, örgüt seninle” sloganları eşliğinde zafer konuşması yapan Başkan Murat Sönmez’in listesindeki yenilenen ve gençleşen kadro dikkat çekti.

CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez Güven Tazeledi

11. Olağan Cumhuriyet Halk Partisi Bağcılar İlçe Kongre’si gerçekleştirildi. Hançer Düğün Salonu’nda yoğun katılım ve coşkuyla yapılan kongrede, divan başkanlığını CHP İstanbul Eski İl Başkan Yardımcısı Oğuz Soydan, katip üyeliklerini ise; İsmet Korkmaz ve İsmail Hakkı Temel yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ve gündem maddelerinin yerine getirilmesiyle devam eden kongrede; Eski Parti Meclisi Üyesi Hikmet Çelik ve mevcut İlçe Başkanı Murat Sönmez adaylığını sundu.    

 

 İki adayın yarıştığı kongrede; Eski Parti Meclisi Üyesi Hikmet Çelik’in aldığı 178 oya karşılık 224 oy alan mevcut İlçe Başkanı Murat Sönmez seçimi kazandı. Sandıktan zaferle çıkan Murat Sönmez, üçüncü kez ilçe başkanlığı koltuğuna oturmuş oldu.

 

Başkan Murat Sönmez’in listesindeki yenilenen ve gençleşen kadro dikkat çekti. Bir dönem CHP İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı ve Bağcılar Gençlik Kolu Başkanlığı görevlerinde bulunan Aziz Aksüt gençleşen kadroda İl Delegesi olarak dikkat çeken isimlerden biri oldu.