Siyaset
Giriş Tarihi : 13-12-2019 20:33
Abone ol

CHP Bandırma Gençliği Kübra Keser'e Emanet

CHP Bandırma Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Duha Turhan'ın askere gitmesi sebebiyle başkanlık görevini genç isim Kübra Keser devraldı.

CHP Bandırma Gençliği Kübra Keser'e Emanet

CHP Bandırma Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Duha Turhan'ın askere gitmesi sebebiyle başkanlık görevini genç isim Kübra Keser devraldı.

Kübra Keser CHP Bandırma İlçe Başkanlığında düzenlendiği basın açıklamasıyla görevi devraldığını ve yapılacak kongrede Gençlik Kolları Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Keser'in açıklaması şu şekilde;

"Türkiye Cumhuriyetinin en temel noktalarında imzası olan Saygıdeğer Cumhuriyet Halk partililer; Sevgili Örgütüm; Bandırmamızın devrimci gençliği ve değerli basın emekçileri düzenlemiş olduğumuz basın toplantısına hepiniz hoş geldiniz.
Bugün, tarih boyunca hak ve özgürlükleri başta olmak üzere emeği için verdiği mücadeleleri ciltler dolusu kitaplara sığmayan; Barışın kurulmasında, refahın ve huzurun tesisinde sorumluluk üstlenmekten kaçınmayarak ülkemizi her koşulda sahiplenen bir Cumhuriyet kadını olarak; Neferi olmaktan büyük bir onur duyduğum Asırlık Çınar Cumhuriyet Halk Partisi’nde 
Gençlik kolları başkanı olarak başarılarla dolu çalışmalara imza atan  Değerli Başkanım Batuhan Duha Turhan'ın gideceği kutsal görev öncesi yapmış olduğumuz istişarelerde desteğini şahsıma bildirmiş, Bandırma İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına olağan üstü yönetim toplantısı yapilana kadar Batuhan Duha Turhan tarafından layık görüldüğümü siz değerli örgütümle paylaşmak için karşınızdayım.

Başkanlığı süresince Partimize katkıları ve değerli emekleri için Degerli Başkanım arkadaşıma şahsım ve örgütümüz adına teşekkürlerimi sunuyorum.
Batuhan Başkanımın da bahsettiği gibi her Türk Gencinin kutsal görevi olan askerligini icra etmesi için aramızdan kısa bir süreliğine ayrılıyor lakin görev devrinden bahsetmek gerekirse Gençlik Kolu Yönetiminin Olanüstü toplantıya girmesinde ve aramızdan bir arkaşımızı yapılacak olan Gençlik Kolu seçimine kadar başkanlık etmesi için önderlik başkanlık vazifesini üstlenmiş bulunmaktayım. Yönetim kararımızca seçilen Başkanımızı 1 hafta sonra siz degerli örgütümüz, genç yoldaşlarımız ve emekçi basınımızla paylaşıcaz. 

 Bu göreve şahsımın layık görülmesi benim için büyük bir onurdur. Devir almış olduğum bu onurlu görevimi CHP adına ve her kademesinde emeklerini esirgemeyen genç arkadaşlarımla layıkıyla yerine getireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Genç bir eğitimci,  genç bir kadın yurttaş olarak,  içinizden biri, bir hemşehriniz olarak; hukukun üstünlüğü, şeffaflık, eşitlikçi politikalar ve en önemlisi saygı ile yeniden tesis edilecek ‘’ Daha Güzel, Daha Yaşanılabilir Bir Türkiye’’ umuduyla karşınızdayım.

 Genç bir siyasetçi olarak partimin ve sizlerin bana duyduğunuz güvene layık olmak için bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimden emin olmanızı istiyorum. Daha iyi yaşamayı hak eden ve bunu gönülden isteyen tüm yurttaşlarımız için, her zaman olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin adına yaraşır bir kucaklamayla, yurttaşlarımızın tümü için saygı ve sevgiyle çalışmaya devam edeceğiz. Sevgili Batuhan Başkanımın askerliğini icra etmesi gerekmeseydi tahmini olarak 2 ay sonra gerçeklecek olan Gençlik Kolu seçiminde tekrar aday olacaktı ve listesinde tekrardan degişmeyen isim bendim yaptıgımız tüm planlamalarla birlikte sizlerle bir haber daha paylaşmam gerekirse yapılacak olan Gençlik Kolu Başkanlıgı için Bende adayım. Benim maddi projelerden önce en önemli projem maneviyat. 2 yıl önce ayrıştırıcı degil birleştirici olarak geliyoruz sloganıyla çıktığımız yoksa görev yaptıgımız süreden sonra bugün karşınıza aynı sloganla çıkıp Batuhan Başkanımdan yönetimi seçime götürmek üzere 1 haftalık başkanlık bayragını aldım. Başkanlıgı adayım demiştim ikinci projem bizlerin partinin öz gücünüz evet biz gençler bayrak da afişte asar ama artık o düşünceyi silicez yönetimimde siyasi bilimler okuyan topluluk da görev alan 2 arkaşımı 4 arkadaşımı proje etkinlik kemigi olarak belirlendi geri kalan arkaşlarımsa yerelden genele diyerek Ankara'ya içimizden ilk etapta kongre de Myk sokmak ve kazandığımız da görevde olursak ilerki seçimde mevcut Myk mızın destegi ve bizlerin azmiyle içimizden bir arkaşımızı temcilmiz olarak meclise sokaktır.. Az öncede bahsettiğim gibi bizler partinin öz gücüyüz ve artık siyasette yer almamızın fazlasıyla zamanı gelmiştir. Her genç arkaşımın hedefi genel merkez olmalıdır ve bizler sizlerin siyasiti en iyi şekilde icra etmeniz için elimizden gelenin fazlasını yapmaya teminat veriyoruz. 

  Biz gençlerin enerji ve umudu hep var! Mücadele etme isteği, doğamızda mevcut. Özgürce düşünmek, düşündüklerimizi paylaşmak, iyi bir eğitim almak, şeffaflık, adalet, tarafsız yargı ve daha pek çok şey istiyoruz. Çünkü ; Ülkemizin içine düşürüldüğü bu kör kuyudan çıkışın tek yolu: Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün çizdiği, gösterdiği yoldur. Ve bizler biliyoruz ki; bu saydığım değerlerin olmadığı bir ülke yozlaşmaktan; asimile olmaktan öteye geçemez! 

 Bizler geçmişe sahip çıkıp geleceğe yol gösterecek olanlar olarak;  Siyasetin seviyeli bir şekilde yapıldığı, insanlara el uzatıldığı, bütün dertlerin çözülmesi için bütün örgütümüzle beraber çalışacağımızın güvencesini veriyoruz. Bizim bu ülke insanına ayrımsız güvenimiz tamdır. Laikliğin, Eşitliğin, Özgürlüğün, Kardeşliğin ve Barışın hakim olduğu bir ülke için hep birlikte hareket edeceğiz. 

  Zavallı ve çaresiz biriymiş gibi ardımdan ağlamanız beni yaralar. Bu konuda ne kadar güçlü, ne kadar cesur olursanız, beni o kadar mutlu edersiniz. Hepinize özgür ve mutlu yaşam dilerim.

Devrimci selamlar, oğlunuz Erdal.      
"Yeter ki omuz verelim birbirimize
Yeter ki destek olalım ortak mücadelemize 
Gelecek görüşte bana özgürlüğü
Özgürlüğün tohumlarını getir.."

Darbe rejimi tarafından yaşı büyütülerek katledilen Erdal Eren'i şahsım ve örgütüm adına saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. 


“Her eğitimli kadının bu Cumhuriyet’e borcu var” diyerek, ömrünü kardelenlere adayan güzel insan
36 bin kız çocuğuna dokundu ve okuyup, meslek sahibi olmalarını sağladı..Öldüğünde 25 bin üniversite öğrencisine burs veriyordu..28 kız öğrenci yurdu, 56 okul yaptırdı.. Cumhuriyet'in önemli savunucularından biriydi.. Türkiye Cumhuriyeti'ne ve kız çocuklarına verdigi katkılar için binlerce kardelenler adına minnettarız. 
Anısına saygıyla..
İyi ki doğdun Cumhuriyet Kadını !..


Ülkemizin tüm sıkıntılarını partimizin önderliğinde aşacağımıza ve ülkemizin aydınlık yarınlarına olan inancımla, bizi yalnız bırakmayan basın emekçilerine ve tüm partililerimize teşekkürler ediyor şahsım ve gençlik örgütüm adına sizleri sevgi, saygı ve dostlukla selamlıyorum. Yolumuz açık olsun. Yaşasın Özgür, Bağımsız, Laik ve Demokratik Türkiye, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi…"