Siyaset
Giriş Tarihi : 19-06-2016 13:24   Güncelleme : 19-06-2016 23:00
Abone ol

CHP Büyükçekmece Gençlik Örgütü, Başkan Gökbulak'a isyan etti

CHP Büyükçekmece İlçe Gençlik Örgütü, devamlı olarak çalışmalarının önüne engel koyduğu ve astıkları pankartları söktüğü iddiasında bulundukları CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak'a isyan etti. Son olarak gerçekleştirmek istedikleri toplantıyı da engellemeye çalışan Gökbulak'a isyan eden gençler, Gökbulak'ın kendilerini polis çağırmakla tehdit ettiğini söylediler.

CHP Büyükçekmece Gençlik Örgütü, Başkan Gökbulak'a isyan etti

Ebru Gümüş/ebrugumus@omedyam.com

CHP Büyükçekmece İlçe Gençlik Örgütü, CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak'ın gerçekleştirmek istedikleri çalışmaları sürekli olarak engellediği iddiasıyla isyan etti. Gökbulak'ın uzun zamandır çalışma ve projelerinin önüne engel çıkardığını iddia eden gençler, Gökbulak'ın adeta gençlik örgütünü sindirme çabası içinde olduğunu ifade ettiler. 

''ASTIĞIMIZ AFİŞ VE PANKARTLARI YERİNDEN SÖKÜYOR''

Tanıtım faaliyetleri çerçevesinde ilçenin çeşitli yerlerine astıkları afiş ve pankartları ertesi gün yırtılmış ve sökülmüş olarak bulduklarını ifade eden gençler, çevredeki esnafa ''Kimin yaptığını'' sorduklarında cevap olarak ''İlçe Başkanlarının yaptırdığını'' söylediklerini belirttiler. Ardı arkası kesilmeyen afiş tahribatlarının ardından İlçe Başkanı Gökbulak'a giderek esnafın iddialarının doğru olup olmadığını soran gençler, Gökbulak'ın kendilerine ''Evet afişlerinizi yırttım, gidin çöpten toplayın'' yanıtını verdiğini ifade ettiler. Çalışma ve proje gerçekleştirme amaçlı stant açma girişimlerinde de bulunduklarını belirten üyeler, Başkan Gökbulak'ın stant açma girişiminin önüne de engeller çıkardığını iddia ettiler.

''İLÇE DAYANIŞMA YEMEĞİNDE GENÇLİK ÖRGÜTÜNE YER YOK''

Büyükçekmece İlçe Başkanlığı tarafından 1 Haziran tarihinde partililerle düzenlenen Dayanışma Yemeği'nde de sıkıntı yaşadıklarını ifade eden üyeler, Gökbulak'ın özellikle gençlerin katılmaması için çaba içerisine girdiğini ifade ettiler. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan CHP Büyükçekmece Gençlik Örgütü Başkanı Aysun Bozacıoğlu, ''Başkan Gökbulak'tan gençlik örgütü üyelerimiz için bir kaç davetiye istedik. Bakarız, sonra ayarlarız yanıtını aldık. Parti üyesi olarak bize verilmeyen davetiyelerin daha sonra alakasız kişilere dağıtıldığını gördük. Tüm engelleme girişimlerine rağmen arkadaşlarımızla o davete katıldık. Gökbulak bizi karşısında görünce 'Sizin burada ne işiniz var' tepkisinde bulundu'' dedi.

''BÖLGEDE YAŞAYAN HALKLA ÇALIŞMA YÜRÜTMEMİZ DAHİ ENGELLENİYOR''

Büyükçekmece İlçe Gençlik Örgütü olarak ilçede yaşayan halkla birlikte çalışma yürütmek, sorunlarını dinlemek istediklerini belirten gençler, Gökbulak'ın bu noktada da olumsuz anlamda her adımı attığını ifade ettiler. Son olarak bölgede bulunan Karaağaç Mahallesi Romanlar Derneği'nde Roman vatandaşların sorunlarını dinlemek ve çalışma yürütmek  istedikerini vurgulayan üyeler, Gökbulak'ın kendilerine yine olumsuz yanıt verdiğini ve ''Şimdi bizden para isterler'' dediğini belirttiler.

''İLÇE BİNASINI TERK ETMEZSEK POLİS ÇAĞIRACAĞINI SÖYLEDİ''

CHP Büyükçekmece Gençlik Örgütü olarak toplantılarını dahi gerçekleştiremediklerini belirten üyeler, gençlerin çoğunun öğrenci ve çalışan olduğunu ancak haftasonları ya da akşam 17:00'den sonra bir araya gelebildiklerini söylediler. Kendi aralarında konuşarak uygun gün ve saatte ayarlanan toplantıların dahi engellendiğini söyleyen gençler, en son 18 Haziran günü gerçekleştirmek istedikleri toplantının da Gökbulak tarafından engellendiğini ifade ettiler. Konuyla ilgili konuşan Bozacıoğlu, ''Büyükçekmece Gençlik Örgütü, toplantılarını dahi gerçekleştiremiyor. Neden? Çünkü Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak, gerekirse polis çağıracağını söyleyerek partili gençlere bağırıyor ve sizin toplantınızı mı bekleyeceğiz diyerek ilçe binasını kapatıyor. Bir de bizleri buraya gelerek 'lak lak' yapmakla itham ediyor. Oysa bizler göreve geldiğimizden bu yana 82 etkinliğe katıldık ve sürekli çalışmalar planlıyoruz'' dedi. Gökbulak'a çağrıda bulunan Bozacıoğlu, ''Oturduğun ne o koltuk, ne de parti binası, sana miras kalmadı. Özgürlüğümüzü ve çalışmalarımızı kısıtlama'' açıklamasında bulundu.