Siyaset
Giriş Tarihi : 01-11-2016 14:49   Güncelleme : 01-11-2016 14:49
Abone ol

CHP Foça’dan ’Cumhuriyet Gazetesi’ açıklaması

CHP Foça İlçe Örgütü, partinin Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yapılan saldırıyı ve Cumhuriyet Gazetesinin bazı yönetici ile yazarlarına yönelik gözaltıları kınadı.

CHP Foça’dan ’Cumhuriyet Gazetesi’ açıklaması

CHP Foça İlçe Örgütü, partinin Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın saldırıya uğraması ve Cumhuriyet Gazetesine yapılan operasyonu değerlendirdi. Açıklama, CHP Foça İlçe Başkanı Günal Biçer tarafından yapılırken, Biçer, Tezcan’a yapılan saldırıyı kınadı. Biçer, "Sayın Tezcan partimizin hukuk alanındaki görüş ve düşüncelerinin oluşmasına büyük katkı sağlayan, Türkiye’nin daha iyi Anayasaya sahip olması için iktidarla ve MHP ile diyalog dahil her türlü çabayı, özveriyi, gösteren bir yol arkadaşımızdır. Ona yönelik saldırı sadece CHP’ye değil, hukuk devleti mücadelesinedir, Tüm Türkiyeyedir" dedi.

Cumhuriyet Gazetesinin bazı yönetici ve yazarlarının gözaltına alınmasına da değinen Biçer, operasyona tepki göstererek gazetecilerin serbest bırakılması gerektiğini ifade etti.

Foça Demokrasi Meydanındaki açıklamaya, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, meclis üyeleri, partililer, vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

 

İH