Siyaset
Giriş Tarihi : 22-10-2016 13:13   Güncelleme : 22-10-2016 13:13

CHP Gençlik Kolları, Kilis'te incelemelerde bulundu

CHP Gençlik Kolları Genel Sekreteri Genç Osman Killik ve Genel Başkan Yardımcısı İlhan Kat’tan oluşan heyete Kilis il gençlik kolları başkanı Cafer Sakar, Şahinbey ilçe gençlik kolları başkanı Mehmet Karalar, Yavuzeli ilçe gençlik kolları başkanı Seydi Dağlı ve partili gençler eşlik etti.

CHP Gençlik Kolları, Kilis'te incelemelerde bulundu

Grup adına açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı İlhan Kat yaptı.

Kat açıklamasında şunları söyledi

Buraya CHP Gençlik Kolları heyeti olarak Kilis halkına dayanışma duygularımızı iletmek üzere geldik. Biz gençler olarak, bugün Kilis’i de içine almış terör sarmalının 1 numaralı mağduru ve muhatabıyız. Askerliğini yapan ve terör örgütlerinin ağına düşmüş pek çok birey genç yaşta hayatını kaybediyor.
Güney sınırında yaşanan olaylar maalesef Türkiye’yi bu duruma getirdi. Sınırımız kevgire döndü. Suriye politikası baştan aşağı yanlıştı ve iflas etti. Vatandaş her şeyi biliyor. Hükümetin, siyasi iktidarın kendi ikbali peşinde olduğunu kendi gündemini takip ettiğini görüyor.

"SAVAŞ PLANLARI YAPAN İKTİDARA..."

Peki biz gençler olarak ne öneriyoruz? Ankara’daki rahat koltuklarında halkın çocukları üzerinden savaş planları yapan iktidara, milyonlarca lira kazanıp televizyondan iktidar güdümlü analiz yapanlara karşı başta Kilis halkını ve bu ülkenin bütün barış yanlısı insanlarını ses yükseltmeye ve kan politikalarına karşı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Biz, Kilis’te; parklara gitmen gerekirken, mezara neden gittin diye kızını toprağa veren annenin feryadı, zorunlu askerliğini yaparken, Suriye’deki emperyalist oyunların bir parçası olmak zorunda kalan gençlerin ta kendisiyiz.

Ankara garındaki IŞİD terör örgütü saldırısında hayatını kaybeden 101 canımızı anmak ve barış çağrılarını tekrarlamak isteyen insanlara saldıran, gençlik kolları üyelerimiz gözaltına alan, oluşturulan anıta karanfil bile koyulmasına izin vermeyen saray tetikçilerinin Kilis’e atılan roketlere neden göz yumduğunu merak ediyoruz?

Biz CHP gençlik örgütleri olarak savaş çığırtkanlığı yapanlara karşı sesimizi yükseltiyor ve tüm kamuoyuna daha fazla cesaret çağrısı yapıyoruz..

AdminAdmin