Siyaset
Giriş Tarihi : 02-07-2020 11:21   Güncelleme : 04-07-2020 00:20
Abone ol

CHP Gençlik Kolları Kurultayı Ne Zaman Yapılacak?

Koronavirüs önlemleri nedeniyle ertelenen CHP Kadın Kolları kurultayının yapılacağı tarih merak konusu oldu.

CHP Gençlik Kolları Kurultayı Ne Zaman Yapılacak?

İlçe ve İl Gençlik Kolları kongrelerini 5 Nisan itibari ile tamamlayan Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, 16. Olağan Kurultayı için bir tarih belirlememişti. 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında CHP 37. Olağan Kurultayı başta olmak üzere tüm toplantıların iptal edilmesi üzerine,Gençlik Kolları Kurultayı'da ertelenmişti.

Koronavirüsle mücadelede 1 Haziran’dan itibaren “kontrollü sosyal hayata” geçişin ardından CHP Gençlik Kolları yönetimi de ertelenen kurultayın nasıl yapılacağını tartışmaya başladı.

Omedyam Haber'in ulaştığı bilgiye göre virüsün bulaşma riskinin sürmesi nedeniyle geniş bir mekan arayan Gençlik Kolları yönetimi, 16’ıncı Olağan Kurultayı'nı, Ağustos ayının sonuna doğru yapmayı planlıyor. 

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz'ın yaşını doldurmasından dolayı tekrardan olamayacağı kurultay'da, Gençlik Kolları Genel Sekreteri Utku Caner Çaykara (İstanbul), Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri(Aydın), geçtiğimiz dönemde Emre Yılmaz'a karşı seçim kaybeden Kenan Otlu (İstanbul), önceki dönemlerde Gençlik Kolları Genel Sekreterliği yapmış Genç Osman Killik (Konya), Mustafa Köktaş (Gaziantep) ve Antalya İl Başkanı Musa Gül'ün aday olabilecekleri konuşuluyor. 

Gençlik Kolları Genel Başkanı seçilen ismin MYK toplantılarına girmeye hak kazandığı için kurultay ayrı bir öneme sahip.