Siyaset
Giriş Tarihi : 22-09-2020 15:05   Güncelleme : 22-09-2020 15:24
Abone ol

CHP Gençlik Kollarında Kurultay Bilmecesi

Yeni tip Koronavirüs tedbirlerinden dolayı ertelenen CHP Gençlik Kolları Kurultayının tarihi merak konusu oldu.

CHP Gençlik Kollarında Kurultay Bilmecesi

Ülkemizde ve tüm dünyada etkili olan koronavirüsten dolayı ertelenen Kurultaylar bir bir yapılırken CHP Gençlik Kolları Kurultayı için henüz bir tarih açıklanmadı.

Omedyam Haber’in edindiği bilgiye göre, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz’ın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp onayını aldıktan sonra tarihi açıklayacak.

Koranavirüsten dolayı ertelenmesi de gündeme gelen Gençlik Kolları Kurultayının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun onay vermesi halinde Ekim ayının ikinci haftasında Bilkent Odeon’da seyircisiz yapılması planlanıyor.

Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz’ın yaşının tutmasından dolayı aday olmayacağı kurultay için bir çok isim gündemde.

Gençlik Kolları Genel Sekreteri Utku Caner Çaykara, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri, Eski Gençlik Kolları Genel Sekreteri Gençosman Killik, Eski İstanbul İl Başkanı Kenan Otlu, Mustafa Köktaş, Onur Sergen Doğan ve Ozan Işık’ın aday olabilecekleri konuşuluyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kadın Kolları Kurultayında Aylin Nazlıaka’yı işaret etmesi gibi Gençlik Kolları Kurultayında da bir isim üzerinde durup durmayacağı merak konusu.

Adaylar Birleşecek Mi?

Aday olabilecekleri konuşulan isimlerin bugün  ve önümüzdeki günlerde kendi ekipleriyle toplantı yapacakları ve bu toplantılarının sonuçlarına göre Adaylık açıklamaları yapacakları ve Gençlik Kolları Kurultayına iki aday ile gidiceleceği ifade ediliyor.