Siyaset
Giriş Tarihi : 27-05-2022 11:10

CHP hafta sonu Van'da üç günlük kampa girecek

CHP, hafta sonu Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında Van’da kampa girecek. Ana gündem seçimler.

CHP hafta sonu Van'da üç günlük kampa girecek

CHP, "Milletin Sesi" mitinginin ardından Van'da kampa girmeye hazırlanıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında 27-29 Mayıs’ta düzenlenecek kampta ana gündem 2023 seçimleri olacak.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, toplantının ilk gününde CHP'li belediye başkanları, şehir turu atarak Vanlılarla buluşacak, esnafı ziyaret edecek.

İkinci günde Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasından sonra başkanlar farklı gruplar halinde yapabilecekleri ortak çalışmaları konuşacak.

CHP’li milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyeleri de Van’daki toplantının ardından, 3 Haziran’da saha çalışmalarına başlayacak.  Her ile iki milletvekili gidecek şekilde, vekiller 51 ile dağılacak.

Gittikleri yerlerde yurttaşlarla buluşacak olan milletvekilleri, aynı zamanda esnaf odaları, meslek örgütleri, kitle örgütleri ve ilin kanaat önderleriyle biraraya gelecek. Buluşmalar sonucu, illerin çözülmesini istediği öncelikli sorunları ele alarak bu sorunlardan oluşan bir rapor hazırlayacak. Bu raporlardan çıkarılan sonuçlar CHP Genel Merkezine iletilecek. CHP de söz konusu raporlar doğrultusunda atılacak adımların yol haritasını belirleyecek.

Ayrıca, partinin ilk olarak Mersin’de düzenlediği ve önceki gün de İstanbul’da devam ettirdiği “Milletin Sesi” mitinglerinin de sürdürmesi bekleniyor. 

AdminAdmin