Siyaset
Giriş Tarihi : 17-03-2021 20:57   Güncelleme : 17-03-2021 20:57
Abone ol

CHP heyetinden Şanlıurfa çıkarması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın da aralarında bulunduğu 21 milletvekilinden oluşan heyet, Şanlıurfa'da esnafla buluştu. Akın, "Çiftçinin tarımsal sulamada kullandığı elektrik 2014'den bu yana yüzde 267 arttı" dedi.

CHP heyetinden Şanlıurfa çıkarması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın da aralarında bulunduğu 21 kişilik heyet, sabah saatlerinde uçakla Şanlıurfa GAP Havalimanına geldi. Partililer tarafından karşılanan heyet, CHP il binasına geçti. 

Burada düzenlenen basın toplantısında konuşan Akın, 2 gün boyunca Şanlıurfa'da temaslarda bulunacaklarını, çiftçilerin sorunlarını dinleyeceklerini ve bu sorunları TBMM'ye taşıyacaklarını söyledi. 

Kent merkezi ve ilçelerde çiftçi temsilcileri ve STK temsilcileriyle birebir görüşeceklerini aktaran Akın, şunları kaydetti:

"Konusunda uzman arkadaşlarımızla birlikte Şanlıurfa'nın özellikle elektrik kesilen yerlerine, çiftçilik yapılan yerlerine dağılacağız. Odalarımızı ziyaret edeceğiz ve sonunda Şanlıurfa özelinde bir not hazırlayacağız. Buradaki gözlemlerimizi, notlarımızı toplayacağız ve bunları birleştireceğiz, Genel Başkanımıza sunacağız. Daha sonrasında eksikler ve sıkıntılarla ilgili farklı farklı açıklamalar yapacağız. Çiftçinin tarımsal sulamada kullandığı elektrik 2014'den bu yana yüzde 267 arttı, yani bin liralık fatura oldu 2 bin 700 lira. Son bir yılda yüzde 30 arttı. Şunu sormak lazım acaba hangi ürünün fiyatı bu kadar arttı. Elektrik olmazsa sulama olmaz, sulama olmazsa tarım olmaz. Tarımdan uzaklaştırılmak isteniyoruz. Bizler de CHP olarak tarımı sonuna kadar desteklemek ve büyütmek için mücadele ediyoruz.''

Heyette yer alan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da pamuğun Şanlıurfa için çok önemli bir ürün olduğunun altını çizerek, bu alandaki sorunlara değindi.

Ahmet Akın, partiye yeni katılanlara rozetlerini taktıktan sonra heyet üyeleriyle birlikte esnaf ziyaretlerine başladı. Esnafın, CHP heyetine yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. 

Ajans Bizim