Gündem
Giriş Tarihi : 17-08-2020 12:30   Güncelleme : 17-08-2020 12:30
Abone ol

CHP İBB Meclis Üyesi Selçuk Sarıyar: 'Zengin-fakir farkı dehşet verici bir boyuta ulaştı'

CHP İBB eski Grup Sekreteri, İBB ve Beşiktaş Meclis Üyesi Selçuk Sarıyar, katıldığı Daktilo1984 Nabız programında Nezih Onur Kuru ve İlkan Dalkuç’un sorularını yanıtladı.

CHP İBB Meclis Üyesi Selçuk Sarıyar: 'Zengin-fakir farkı dehşet verici bir boyuta ulaştı'

Selçuk Sarıyar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına yönelik uygulanan baskıyı, belediyenin geleceğine yönelik stratejileri ve son dönemin sıcak gündemi ittifaklar meselelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
Yayın esnasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin ekonomiye ve yerel yönetimlere dair somut çözüm önerilerinden bahseden Sarıyar: “Gerçek sorunlara, gerçek çözümler getirmek gerekiyor” diyerek, ülkedeki zengin-fakir arasındaki ekonomik farkın dehşet verici boyutlara ulaştığını belirtti.  Sarıyar’ın şu sözleri oldukça dikkat çekti: “Hayatımda ilk defa geçtiğimiz hafta oturduğum sokakta bir yaşlı teyzenin “Allah Muhammed aşkına bir kap yemek verin.” Diyerek bağırdığını duydum. Maalesef ülkemiz insanların ihtiyaçlar hiyerarşisinin en alt basamağındaki ihtiyacı, karınlarını doyuramadıkları, hale geldi. Önce bu ihtiyaçları gidereceğiz. Ama adaletli bir şekilde.”

İBB meclis üyesi Selçuk Sarıyar: "Gerçek sorunlara gerçek çözümler" getirmek gerekiyor

Zengin-fakir farkı dehşet verici bir boyuta ulaştı. Sosyal medyaya yansımasa da İstanbul sokaklarında "Allah Muhammed aşkına bir tas yemek" diyerek yemek arayanlar varpic.twitter.com/JgeSkFc7O9

— Nezih Onur Kuru (@NOnurkuru) August 16, 2020