Siyaset
Giriş Tarihi : 12-09-2018 16:41   Güncelleme : 12-09-2018 16:41
Abone ol

CHP iddialı: Yerel seçimde çok yüksek oy alacağız

CHP genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, gelecek yılki yerel seçimde çok yüksek oy alacaklarını iddia etti.

CHP iddialı: Yerel seçimde çok yüksek oy alacağız

AA’nın aktardığına göre CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen Öztrak, cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere her yere aday olma hakkının bulunduğunu söyledi.

CHP sözcüsü, “MYK toplantınızda gerçekleştirilen simülasyonda, Tekirdağ dahil dokuz belediyenin kaybedilebileceği yorumlarının yer aldığı belirtiliyor. Bu konuda ne diyeceksiniz?” sorusuna, Tekirdağ’da seçimlerde AKP’nin sıfır çektiğini, bu nedenle bu il üzerine özel bir harekat düzenlendiğini savundu.

Tekirdağ’da bu seçimde de ’12-0′yapacakları iddiasında bulunan Öztrak şunları kaydetti: “Tekirdağ’da da diğer söylenen dokuz ilde de CHP bütün seçimleri alacak. Bugünkü sıkıntının nedeni, iktidar artık mahalli idare seçimlerinde başına geleceği görmeye başladı. Bunu gördüğü için seçimlere kadar CHP’yi etkisizleştirmek istiyor. CHP’nin içerisinde bir kavga çıkması için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bunlar bize sökmez. Bu çabaların hiçbir etkisi olmayacaktır ve CHP önümüzdeki yerel seçimlerde çok yüksek bir oy alacaktır.”

Öztrak, ekonomiye dair de şunları söyledi: “İktidar, üreteci fiyatlarını baskı altında tutmak suretiyle, tüketiciye fiyat artışlarını yansıtmak istememektedir. Doğru bir çabadır ama bunu yaptığınız zaman üreticiyi mağdur ediyorsunuz. Üreticinin gübresi, ilacı, mazotu, tohumu artacak ama malının fiyatı artmayacak. O zaman bu şu demektir, önümüzdeki dönemde çok ciddi bir gıda kriziyle karşı karşıya kalırız.”