Siyaset
Giriş Tarihi : 01-02-2020 13:24
Abone ol

CHP İstanbul'da Süpriz Gelişme!

28-29 Mart 2020'de yapılacak 37'inci Olağan Kurultayı'nda en büyük delegeyle temsil edilecek İstanbul İl Başkanlığı konusunda sürpriz gelişmeler yaşanmaya başlandı.

CHP İstanbul'da Süpriz Gelişme!

9 Şubat 2020 Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak İstanbul İl Kongresi için geri sayım sürerken, il başkanlığı adaylığı konusundaki kulisler hızlanmaya başlandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul’daki 39 İlçe Başkanı ile toplantı yaparak, mevcut İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile yola devam kararı vermesinin üzerinden bir hafta geçmeden kulislere bomba gibi bir haber düştü.

2 yıl önce yapılan İstanbul İl Kongresi’nde çok az bir oyla il başkanlığı koltuğunu Canan Kaftancıoğlu’na kaptıran, eski İl Başkanı Cemal Canpolat il başkanlığı adaylığı için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir görüşme yaparak, adaylığı konusundaki düşüncelerini aktaran Canpolat’ın, il başkanlığı adaylığını seçime bir hafta kala ilan edeceği bilgisi kulisleri hareketlendirdi.

SOSYAL MEDYADAN İŞARETİ VERMİŞTİ
Canpolat, adaylığıyla ilgili ilk işareti birkaç gün önce kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vermişti.

Cahpolat, o açıklamasında, “Teslim olmadan, Demokrasi Mücadelesi verenler, tarihte her zaman kazanmıştır! Cumhuriyet Halk Partisi sadece örgütünün emrinde olacaktır. Esas olan Cumhuriyet Halk Partisi emekçileri ve Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün kararıdır” demişti.